Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blackmilk: Ja jestem ciekaw jak to będzie wyglądało dla ludzi, którzy mają inny adres zamieszkania niż zameldowania. W jaki sposób w ogóle będzie to wszystko weryfikowane? A najważniejsze pytanie, jaka jest pewność, że mój głos w ogóle dotrze albo czy ktoś bardziej ciekawski nie podejrzy sobie korespondencji. Kto by pomyślał, że słowa wielkiego poety odnośnie naszego kraju będą aktualne po dziś dzień...
@kajak98: w sumie ogarnięta komisja, złożona z ludzi o różnych preferencjach politycznych to byłoby najlepsze rozwiązanie, patrzyliby sobie wzajemnie na ręce, ale do tego trzeba przełożyć wybory.
powinni wprowadzić dodatkowo możliwość głosowanie online, są dowody z podpisem elektronicznym, ePUAP, więc możliwości są.


@Pan_Mysz: nie ma żadnego systemu przecież, epuap i dowody to małe gówno, jak nie ma systemu który to obsłuży. Zresztą takie wybory bardzo łatwo sfałszować.
@Pan_Mysz: Ja jestem zdania, ze z racji tego ze im żadna ale to naprawdę żadna reforma im nie wyszła (tzw. Deformy) to lepiej niech się za to nie biorą.
Wybory tak - ale po staremu, nie w tym okresie. Myśle ze o rok można je przełożyć, ten chyba i tak już idzie na straty.

Ci ludzie za wszelka cenę przepychają różne bzdety, grunt by odbębnić sukces i swoimi dupami stanowiska obsadzić
@Pan_Mysz zgodnie z konstytucją wybory mają być tajne, a ePUAP tego nie przewiduje i stworzenie nowego systemu w tak krótkim czasie powiązanego jakoś z podpisem elektronicznym zapewniając jednocześnie anonimowość w głosowaniu jest niemożliwe. Można poprosić Estonię o pomoc, to trochę skróciłoby czas ale i tak za mało.

Z drugiej strony, według pomysłu PiS oprócz karty do głosowania trzeba dołączyć też kwitek z imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL, więc #!$%@? perfekcyjnie wraz ze