Wpis z mikrobloga

@Pogostemon: u mnie bez zmian. Kilka realizacji odsuniętych w czasie. Tragedii nie ma. Zamawiający nie chcą płacić zaliczek a dostawcy bez zaliczki nie dostarcza towaru - tu jest problem ale Jeśli masz płynność to sobie radzisz. Kilku generalnych wykonawców pisze pisma, ze w dupie maja wyjeżdzających Ukraińców, termin zakończenia nie ulega zmianie. Zapewniają jednocześnie, ze podejmują wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa jak płynu, maski itd ale w windzie jedzie zawsze upchniętych ok
Pracuję w UK. Jedna budowa na której robiłem zamknęła się jakieś 2 tygodnie temu że względu na brak dostaw materiałów, inna (mała) że względów bezpieczeństwa żeby nie patrząc pracowników. Ogólnie strasznie ciężko teraz znaleźć jakąkolwiek pracę...
Nie mam pojęcia ¯\_(ツ)_/¯
Podejrzewam, ze wszystko zależy od decyzji rządu w kolejnych dwóch miesiącach. Istotne jest na przykład czy Ukraińcy wrócą do pracy po odmrożeniu gospodarki. No i kwestia jak zachowają się ceny nieruchomości, gdy wszystko znów się rozrusza, a to zależy od optymizmu ludzi. Pytanie też jak długo banki będą musiały realizować rządowy pomysł wstrzymywania ściągania rat, bo to bezpośrednio przekłada się na wstrzymanie udzielania nowych kredytów.
@Pogostemon pracuje jako konstruktor budowlany. O ile starych projektów mamy jeszcze na jakiś miesiąc to nowych nie widać, a że ceny mieszkań spadły i nie ma nie popytu to sądzę, że w tym roku mieszkaniówka juz nie wstanie. Z kolei patrząc ile firm się zamknęło to sądzę, ze zamówienia dla przemysłu też upadną. Wydaje mi sie, że tylko drogowcy przejdą to w miarę delikatnie.
@Pogostemon: W przemysłówce robi się ale jest ciężko. Projektowanie zdalne gdy jesteś przedostatnią branżą (elektryka) wymaga bardzo częstego kontaktowania się z ludźmi i często rozmów w większym gronie. Już pojawiają się telefony z budowy że tego czy tamtego nie można dostać w hurtowniach.
Ja się ofertami nie zajmuję ale z tego co wiem to te które były rozpoczęte to są robione i składane. Ale tutaj mówimy o inwestycjach które są przygotowywane