Wpis z mikrobloga

Mirki pomozcie, bo sie nie znam na autach. Moge sobie normalnie dolac plynu do ukladu kierowniczego i do chlodnicy bez wymiany? Plyny, ktore kupilem na pewno pasuja do mojego auta, aczolwiek nie wiem jakie sa obecnie w ukladzie. Zapewne dobre ale byc moze np. innej marki. Moge bez problemu dolac te ktore kupilem?

W ogole to jak czesto polecacie wymiane? W moim manualu do auta np. nie ma nic o zalecanej wymianie PSF, tylko jest napisane, zeby dolac jak brakuje. Producent zaleca lac swoj Nissanowy albo inny DEXRON VI. Kupilem Valvoline Dex/Mec. W sklepie potwierdzili, ze pasuje do mojego auta i ze moge sobie dolac, ale chce sie upewnic, bo wiem ze znacie sie zarowno na sytuacji Iranu jak i na wirusologii, wiec mam nadzieje, ze na autach tez ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Druga sprawa, to plyn do chlodnicy. Kupilem taki, ktory pasuje do auta. W sklepie tez potwierdzili. W sumie za rok mi wypada wymiana plynu, wiec nie wiem czy juz wymienic czy tylko dolac jak jest teraz tak dokladnie na MIN. Kupilem taki tester do sprawdzania czy plyn jest ok, wiec pewnie jak pokaze ze jest git to doleje a jak slabo, to wymienie juz. HELP

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #auto #diy
Pobierz keyah - Mirki pomozcie, bo sie nie znam na autach. Moge sobie normalnie dolac plynu d...
źródło: comment_1587529201flL5Xg6CcpZ4q5efJuBLmO.jpg
  • 17
@keyah: ten w układzie kierowniczym musi zgadzać się z tym co lejesz, wymieniaj wtedy jak robisz rozrząd, to wystarczy a się nie pogubisz.
Niektórzy mówią że kolorów płynów do chłodnicy nie powinno się mieszać, ja mam u siebie trochę koncentratu z koparki, trochę wody destylowanej i trochę różowego borygo xD jakoś jeździ i się nie grzeje, ważne żeby go zbyt nie rozcieńczyć wodą żeby nie zamarzł w zimie. Wymiana co ok
@keyah: wspomagania Ci nie powiem bo nie mam xdddd ale chlocnicowego od bolo mozesz i wody wlac(nie polecam w zime i dlugie trasy bo woda to tylko awaryjka.) a do tego maja czesto opisy ze mozna mieszac. Bez wspomagania tez pojezdzisz btw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@keyah: płyn do wspomagania jak będzie #!$%@? wymieniasz, w praktyce raz na jakieś 4-5 lat bym powiedział
płyn do chłodnic wymienisz przy okazji jak ci któryś wężyk #!$%@?, a prędzej czy później #!$%@?, o to się nie bój - a jak był bardzo brudny to warto przepłukać cały układ wodą przed kolejnym zalaniem płynem
@nilfheimsan każdy olej/płyn sie zużywa, przekładniowy tak samo. Mysle 3-4 lata to optimum.

@justkilling
@ZajebbcieTrudnyNick płukac owszem ale najlepiej tanim płynem ewentualnie rozcieńczonym wodą deminarelizowaną. Czysta kranówa czasem jest za bardzo zakamieniona, co przy starych chłodnicach może nie pomóc.