Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do zwolenników #konfederacja . Pytam bez złośliwości więc oczekuję równiez odpowiedzi rzeczowej i bez złośliwości.

Przypuścmy, że po wyboprach Konfederacja ma samodzielną wiekszośc w sejmie. Jak przeprowadzą jakąkolwiek reformę gospodarczą skoro z jednej strony mają ultraliberałów chcących sprywatyzowac niemal wszystko i obniżyć podatki do niemal zera, a z drugiej strony leninistów bliskich poglądom Zanberga, którzy chcą nacjonalizowac gospodarkę i dla których słowo liberał to obelga. Przecież oni w takiej konfiguracji nie są w stanie zrobić niczego.

#polityka #neuropa
  • 21
@chanelzeg: Wyciagaja cytaty Dmowskiego?

Roman Dmowski postrzegał rozrośniętą machinę państwa jako przejaw potwornej głupoty, prymitywizmu, pasożytnictwa i niedbałości o państwo. Uważał, że machina państwa musi być na miarę naszych możliwości finansowych, a „system podatkowy przekształcić [należy] tak by nie zabijał wytwórczości”. Roman Dmowski podkreślał też, że „Kapitalizm wreszcie nowoczesny dał światu naszemu dobrobyt i bogactwo przy żadnym innym systemie nie osiągalne”.
Przecież oni w takiej konfiguracji nie są w stanie zrobić niczego.


@chanelzeg: to jest właśnie powód, dla którego uznaję ich za najmniejsze zło wśród popularnych obecnie partii — to, że to nieudacznicy, których błyskawicznie rozwalą tarcia wewnętrzne i którzy nie będą w stanie sprawnie sprawować władzy.

Do „popierania” ich mi, oczywiście, bardzo daleko — to wszak są politycy — ale jeślibym musiał dokonać wyboru, to wtedy oni.
@chanelzeg Jeśli chodzi o politykę to jestem realistą i gdy oddawałem glos wiedziałem, że konfederacja nie może zdobyć większości, natomiast może wprowadzić namiastkę merytoryki do sejmu.