Wpis z mikrobloga

Hej @a__s jak dodajecie kogoś nowego do moderacji to poświęćcie trochę czasu na trening.
W tym momencie wygląda to tak: masz tu panel moderuj. A potem wychodzi, że dokładnie to samo zgłoszenie ma różne decyzje i nie chodzi o samą decyzję ale o konsekwentność decyzji.

Teraz na jednej zmianie moda decyzje są takie a jak się zmieni na innego to inne trochę bez sensu.

Bonus: tak w ogolę to fajnie by było jakby było trochę bardziej transparentnie, żeby użytkownicy wiedzieli mniej więcej jakie są zasady (regulamin można bardzo szeroko interpretować i nie wszystko w nim jest), bo bez tego różnie dobrze moglibyście rzucić monetą.

  • 11
@Koliat: no może nie do końca ostatnio mniej więcej było wiadomo czego się spodziewać (nie mówię tutaj czy się zgadzam z decyzjami czy nie) i było dość konsekwentnie niezależnie od moda
@k1fl0w: Patrzy na was moderacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No moderujemy sobie tak jak uważamy, bo i doświadczenia mamy w tym tyle co nic. A że społeczność zdecydowanie nam tego nie ułatwia to tak lawirujemy pomiędzy próbą zachowania poziomu i jednoczesnego nie zniechęcenia ostatnich 3 użytkowników.

@k1fl0w: Oj jeszcze jak. Po doświadczeniach w moderowaniu na lurku, zacząłem odrobinę bardziej rozumieć moderację na wykopie, odrobinę. Szczególnie jak nie masz w tym doświadczenia, regulamin jest bardzo ogólny, niektóre osoby to debile, a tobie marzy się portal gdzie wszyscy się szanują, są mili i postują tylko fajne rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WilecSrylec: nigdy nie miałem z niczym taki do czynienia a na pewno nie na taką skalę, dlatego mimo wszystko szanuję tutaj moderację (tak wiem, nie popularna opinia), bo czuje, że bym się do tego nie nadawał.
@k1fl0w: Ja też się w zasadzie do tego nie nadaje, chciałbym dać zawsze drugą szansę, choć nie aż tak jak Thanos. Za to lisq to absolutne przeciwieństwo i bany sypałyby się gęsto.
Ale system wykrywania multikont mamy zdecydowanie lepszy niż wykop bo zgłoszenia na nowe konto Print_Screena odrzucone oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)