Wpis z mikrobloga

Remontuje mieszkanie... Została mi dosłownie ostatnia najprostsza rzecz o której nawet nie myślałem.Mianowicie potrzebuje 10 metrów kabla HDMI 2.0.No jaki problem przecież telewizory 4k to standard od jakiś 6 lat xD.... Przecież nie da się kupić innego,masz do wyboru telewizory 18-32 cale HD Ready i 32+ 4k .Konia z rzędem kto znajdzie telewizor w sklepie 32 cale full hd.No dobra to jadę sobie najpierw do media expert i zonk... Nie ma,no co mi tam jadę do RTV EURO AGD wszystkie kable 10m są 1.4 xD Zrezygnowany jadę do carrefoura/auchana i co?Znowu nie ma...Nie mam już kompletnie pojęcia gdzie taki kabel poza internetem można kupić stacjonarnie ...To już jest absurd,z każdej strony od lat reklamują telewizory 4k HDR itd...a jak chcesz kupić najzwyklejszy kabel by wyświetlić ten obraz to możesz się w tyłek pocałować
#telewizory #hdmi #komputery
  • 14
@radkiewiczmariusz: a coś takiego jak kabel hdmi 2.0 w ogóle istnieje?
https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/5g6b6d/psa_there_is_no_such_thing_as_an_hdmi_20_cable/

there is no such thing as an HDMI 1.4 or 2.0 cable. These are the only related to the physical HDMI ports that you plug the cables into. The max bandwidth supported by HDMI 1.4 is 4k@30hz, however, that has zero bearing on the cable you are using. I'll repeat; this is not a cable standard.

The fact that
@radkiewiczmariusz: http://szymonadamus.pl/wszystko-o-hdmi-2-0-czy-potrzebuje-nowych-kabli/

Czy muszę kupić nowe kable dla HDMI 2.0?

Na koniec jedno z najważniejszych pytań. Czy nowa specyfikacja HDMI wymaga zmiany kabli? Prosto i na temat – nie. Standard HDMI 2.0 jest wstecznie kompatybilny z HDMI 1.4 i wykorzystuje takie samo, 19-pinowe złącze.

Pamiętajcie – nie ma czegoś takiego jak kabel HDMI 2.0. Istnieją tylko 4 rodzaje kabli HDMI:


Standard HDMI

High Speed HDMI

Standard HDMI with Ethernet

High Speed
Rodzaje przewodów
Błędnym jest założenie, że wersja standardu HDMI oznacza różnice w przewodzie podłączeniowym. Wersja HDMI odnosi się bowiem do urządzenia, do którego wpinamy przewód, jego transmiterów, nie zaś do samego przewodu[7][8][9].

Istnieją wyłącznie poniższe wersje przewodów HDMI:

Standard HDMI Cable – możliwości: 720p, 1080i
Standard HDMI Cable with Ethernet – możliwości: powyższe oraz Ethernet
High Speed HDMI Cable – możliwości: 720p, 1080i, 1080p, 4K@30Hz, 3D, Deep Color
High Speed HDMI Cable