Wpis z mikrobloga

Ej mirki, zmieniłem amortyzatory przód/tył do tego założyłem alufelgi 17 z nowymi oponami (zgodne z homologacją) wcześniej stał na 16calowych. Auto ładnie się prowadzi ale wygląda jak 4x4. Zrobiłem już ze 100km ale dalej jest zdecydowanie za wysokie. Wcześniej było niższe. Przejdzie to jakoś czy szukać nowych niższych sprężyn?

#samochody #motoryzacja #warsztat
Pobierz reca - Ej mirki, zmieniłem amortyzatory przód/tył do tego założyłem alufelgi 17 z now...
źródło: comment_1589285681yVabRkFbFATzkr5hkY2VxB.jpg
  • 18
@reca: pojeździj chwilę i zobacz czy amortyzatory się nie ułożą ze sprężynami trochę niżej. Jak nie, to kup sobie zestaw sprężyn np. Eibacha, coś lekko obniżającego (dostępne są różne zestawy).
@bidzej: @grzesiecki: czyli głupiego robota była z przodem, od nowa trzeba. Czemu tak się dzieje że na starych było normalnie a na nowych taka różnica. amortyzator nowy tak trzyma mocno w górze czy jak?
amortyzator nowy tak trzyma mocno w górze czy jak?


@reca: nowy amortyzator lepiej tłumi, a większa siła tłumienia powoduje, że auto utrzymuje się wyżej (wcześniej równoważy się siła grawitacji i reakcja z zawieszenia).
nowy amortyzator lepiej tłumi, a większa siła tłumienia powoduje, że auto utrzymuje się wyżej


@bidzej: Weź nie #!$%@?. Auto się utrzymuje wyżej tylko dzięki sprężynom. Amortyzator nic do tego nie ma.

@reca: Jestem ciekaw jakich użyłeś zamienników.
@Kacpoo: one niczego nie wypychają. Ale jeśli mają mocniejsze tłumienie w kierunku dobicia w porównaniu do starych, to mogą powodować że po ruchu wahacza w dół, ruch z powrotem w górę kończy się trochę wcześniej.
@bidzej ale za to odpowiada sprężyna. Amortyzator odpowiada za tłumienie czestotliwosci ruchów, ale nawet naciskając ręką, powoli wciśniesz go do końca, i też wyciągniesz tłoczysko. Amortyzator tłumi częstotliwość ruchów a nie ich zakres.
@bidzej jeszcze prostu przykład żeby łatwiej zrozumieć. W aucie z resorem jak odkręcisz amortyzator to dalej samochód stoi na tej samej wysokości.