Wpis z mikrobloga

#skutery #motoryzacja Przepraszam #motocykle ale w tej grupie najpewniej znajdzie się ktoś z wiedzą (no i zasięgi).
Chciałbym kupić skuter, 50. Pierwszy taki pojazd w życiu i nie wiem za bardzo czego szukać. Powiem szczerze że głównym kryterium jest cena, chciałbym kupić jak najtaniej. Z tego co znalazłem to najlepiej byłoby zainwestować w silnik 4T, ale czytam że są bardziej awaryjne niż 2T. No i tu pojawiają się chińskie skutery, np Romet727 4T z tym że swojego czasu czytałem o chińskich skuterach jako o badziewiu i nie wiem czy nie spodziewać się dużej awaryjności maszyny. Ktoś mógłby coś doradzić?
Jazda do miasta i po mieście, około 100km dziennie w tym 70 po mieście.
  • 17
@KurzeJajo: A nie masz może kategorii B? 50 to straszna mordęga. Musisz też powiedzieć jakiej jesteś postury i ile masz wzrostu.
Jak masz kask i rękawice to kolejnym krokiem są buty, kurtka i na końcu spodnie. A najlepiej wszystko na raz. koszt w wersji budżetowej bezpiecznej to plus minus 1600-1700 zł.
@KurzeJajo:
1. Na 50ccm potrzeba prawo jazdy (AM lub B),
2. Z tego co słyszałem, to nie sprzedają już (nowych) dwusuwów (normy spalania i takie tam), a chińska używka jest gorsza niż nowy chińczyk,
3. 50ccm teoretycznie może jechać maksymalnie 45km/h, bez blokad i z dobrym wiatrem pojedziesz z 70km/h po płaskim, jazda 100km dziennie i 30 poza miastem na tej pojemności będzie długa i męcząca,
4. Kask i rękawice to
@KurzeJajo: Jak jesteś "Duży" i musi to być skuter to proponuje Peugeota Satelisa (najlepiej po lifcie). Duży, wygodny i nawet akceptowalne osiągi jak na 125.
Jak szukasz czegoś popularnego i łatwego w naprawach a też niezawodnego - Honda PCX (ale to jest jednak już mały skuterek w porównaniu do Peugeota.
50 ccm raczej bym unikał.
nie skuter a coś normalnego ze sprzęgłem i biegami.


@Crow7422: To zależy do czego potrzebuje pojazdu. Jeśli do jazdy na zakupy, czy ogólnie z bagażem, to skuter będzie dobry (szczególnie z kufrem centralnym). Jeśli do miejskiej jazdy w korkach, to automat będzie wygodniejszy. Jeśli dla frajdy z przegazowywania na światłach, to motocykl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KurzeJajo: Nie bierz 2t, to jest śmierdzące gówno, pali 2 razy więcej a różnica w legalnym użytkowaniu żadna. O dziwo nawet chińskie skuterki są pancerne, tym silnikom się nic nie dzieje, a nawet jak zakatujesz to za 200zł naprawisz.
@HalEmmerich: Nie znam nikogo kto mając jedno i drugie wróciłby do skutera. Dlatego jeśli jest możliwość kupna 125, to z pewnością nie polece skuterka. Tym da się już rozwinąć rozsądną prędkość, ale wciąż jedzie sie na malutkich kółkach, z tragicznym zawieszeniem. Od siebie nie polecam.
@KurzeJajo: Jeżdżę od jakiegoś czasu Chińczykiem z biegami i jak wchodzi coś koło 30+ km to jest bardzo niewygodny. Szukałbym jakichś firmowych bardziej, Chińczyk potrafi się #!$%@? tak o bez większego powodu. Jako fajna rzecz do pogrzebania w mechanice czasem to fajnie, ale żeby miał regularnie i niezawodnie wozić do pracy to nie zaufalbym na tyle