Wpis z mikrobloga

Mireczki, kupię jakąś w miarę sprawdzoną stację lutowniczą do 100 zł? Cel to amatorskie naprawy, głównie drobnicy. Dziś mi kondensatory padły w module zasilania, stąd impuls do zakupu, za dużo się tych gratów do naprawa zebrało; padła mi kolbowa rok temu, do większych rzeczy mam jakąś starą transformatorówkę. To chciałem ze wzgledu na wygodę jakąś pierwszą stację kupić. Już się prawie zdecydowałem na WEP 936, ale na naszym ulubionym forum elektronicznym odradzają i dość sporo tematów o problemach z regulacją temperatury w nich. Kiedyś te lidlowskie były fajne, ale dziś to już tam szmelc pakują podobno do środka. Z góry dzięki
#elektrodazwykopem #elektronika #majsterkowanie #lutowanie
  • 12
@nienawidzeSofistow: do lidlowej nie dokupisz grota. Jak faktycznie priorytetem jest ceną to odrobinę nagnij budżet i kup to #aliexpress US $22.00 26%OFF | KSGER T12 Soldering Station STM32 Digital Controller ABS Case 907 Soldering Iron Handle Auto-sleep Boost Mode HeatIng T12 Tip
https://a.aliexpress.com/_dYFE2ih jak możesz trochę bardziej to kup z oledem latwiejsza w konfiguracji

Sęp do tego nie ma żadnego stsrtu, można tym lutować w niższej temperaturze albo pojechać na grubo
@nienawidzeSofistow: chińczyk jak chińczyk, pewnie może trafić się jakiś trefny. Ja z tych jestem zadowolony, a sporo pracują. Wiadome że jest gorzej w porównaniu do droższych stacji, ale do 100zl to bardzo dobry wybór. Jak ktoś narzeka to pewnie porównuje do stacji za kilkaset złotych lub paru tysięcy. Gwarancja 2 lata więc jak się trafi trefna to bez problemu to ogarniesz na miejscu.
@nienawidzeSofistow: W domu mam Zhaoxin tyle ze hot+ kolba w jednym. Nie miałem okazji używać samej stacji z Zhaoxin ale jakbym miał wybierać między Zhaoxin vs Yihua to postawił bym na Zhaoxin. Możliwe że przez to że najpierw jej używałem i do niej przywykłem.
Kiedyś te lidlowskie były fajne, ale dziś to już tam szmelc pakują podobno do środka.


@nienawidzeSofistow: one nigdy nie były fajne, zawsze był to szmelc, jeśli teraz jest jeszcze gorzej, to nawet nie wiem, jak to możliwe.
Na elektrodzie trochę przesadzają, "problemy z regulacją temperatury" w WEP936 sprowadzają się do tego, że tam nie ma idealnego styku między grotem, a grzałką i temperatura na wyświetlaczu odbiega od realnej. Ale przy typowych
, ale trochę się obawiam co z gwarancją jakby coś padło. A w tej klasie to chyba dość ryzykowne


@nienawidzeSofistow: ja tam podszedłem do sprawy że jak przyjdzie zrąbana to refund, oczywiście z potwierdzeniem czekałem do końca. A później cóż ma to budowę modułową każdy dostępny jest osobno, jak się zjara no trudno zapłacę. Aha problem spalonej grzałki czy termopary nie istnieje bo siedzą w grocie.

Ale przy typowych amatorskich zastosowaniach
jeszcze kiedyś to w miarę ciasno, teraz to groty latają na grzałkach jak wyznawca religii mojżeszowej po pustym autobusie.


@wypokowy_expert: no dobra, to może tłumaczy, czemu ja nie rozumiem waszych problemów, WEPa miałem lata temu i naprawdę świetnie mi się z nim pracowało.
@Jarek_P: @nuj-ip: Dzięki za pomoc. Po dodatkowej kwerendzie internetowej jednak zdecydowałem się na propozycję od @wypokowy_expert czyli KSGER T12. Mimo wad: słabego wyglądu (projekt nawet OK, ale fatalne wykonanie tj. spasowanie elementów), braku podstawki w komplecie- dodatkowy koszt, przekłamywaniu temperatury +-10 st C (podobno nie da się skalibrować: raz w górę, raz w dół), najwyższej ceny, no i niestety długiego oczekiwania na przesyłkę- to jednak wydaje się bić na głowę
@nienawidzeSofistow: jasne że ta będzie klasę lepsza, tyle że to prawie dwukrotnie większy budżet i tak sobie z gwarancją. Kiedyś też ją rozważałem, ale nie używam lutownicy po kilka godzin dziennie żeby inwestować w taki sprzęt.
le fatalne wykonanie tj. spasowanie elementów


@nienawidzeSofistow: trudno mi powiedzieć dokładnie o tej, ja brałem z tego linka https://www.aliexpress.com/item/32945257770.html tylko z przyzwoitszą rączką (bo inna była w komplecie): https://www.aliexpress.com/item/4000116326529.html wziąłem komplet z 3 grotami i napisałem mu w komentarzu jakie chce, dokładnie takie wysłał, oczywiście w tej samej półce cenowej brałem. Nie wiem jak teraz. Do tego dedykowaną podstawkę, ale to już u innego, bo ksger z tymi swoimi ponad 20$