Wpis z mikrobloga

Większość polskiego społeczeństwa to biedacy dla których 3500 złotych netto to marzenie. Czy jakaś partia zamierza poprawić byt takim ludziom? Tj dać pieniądze albo zostawić więcej z pieniędzy które idą na składki? Oczywiście że nie. Ja niestety nie wiem dlaczego. Jedynie PiS realnie poprawił ichni los dając 500 plusa, ale tylko tym którzy mają dzieci. Ani platforma która nie potrafi się określić, ani PSL który bredzi o emeryturach bez podatku, czyli o podwyżce emerytur, ani nawet lewica która mówi o usługach publicznych które jak widać nikogo nie grzeją. Fan fact, kalkulator razem w zamian za 75% próg podatkowy, dawał osobie na minimalnej 100 złotych.

Według mnie należy drastycznie, przynajmniej o 15 punktów procentowych, zmniejszyć klin podatkowy dla osób najbiedniejszych, który teraz wynosi 40%. A by przychód budżetowy się nie załamał, podnieść podatki dla bogatych.

#neuropa #4konserwy
  • 4
@joolekk: Dlatego należałoby bogatym docisnąć śrubę, lub nie zezwalać na wyjazd dopóki nie będą płacić należytych podatków. Sytuacja w której bogatsi są bogatsi i w dupie mają innych jak dla mnie z miejsca nie może być pobłażana. Skoro tacy ludzie w nosie mają społeczeństwo, to powinno się ich albo wsadzić do więzień, albo odebrać prawa obywatelskie. Egoizm jest dobry, ale do pewnych granic.
Kontrowersyjne? Szokujące? Jak najbardziej, ale jednak coś mi
@joolekk: Dlatego, że oszukują na podatkach i są aroganccy wobec swoich rodaków.
Co do tego czy potrafią to ciężko jest mi się z tym zgodzić. Potrafią, tak, bo kombinują. Ci sami ludzie wmawiają biednym, że są biedni, bo nie umieją kombinować jak oni, lub śmieją się im w twarz wyzywając, często nie rozumiejąc sytuacji innych. Są to ludzie zachłanni tylko na własną korzyść. Propaganda sukcesu przez nich ustanowiona po prostu nie