Wpis z mikrobloga

Mirki z #ogrodnictwo #entomologia #dzialka mam problem z małymi czarnymi muszkami na działce przed domem - jak na zdjęciu, mają może z 5mm długości maksymalnie. Latają po całej działce chmarami i trochę denerwują. Wiecie co to za owady? Wyglądają mi na ziemiórki, ale chyba trochę za duże, no i na działce nie mam na razie nic oprócz trawy. Może znacie jakiś sposób żeby ich się pozbyć raz na zawsze?
Pobierz
źródło: comment_1589729876x25pTu8X37S24YYOoj8TFT.jpg
  • 5
@anonimowyrozmowca no właśnie czytałem że ziemiórki to bardziej w domu w doniczkach. A te tylko na zewnątrz, jedna chmara w jednym miejscu - kilkanaście sztuk, latają w tą i z powrotem bez celu, nie gryzą nie siadają na jedzeniu, ale upodobały sobie miejsce gdzie akurat jest taras.
@anonimowyrozmowca ptaków tu nie brakuje bo to wieś dużo drzew w okolicy, ale mój ogród jeszcze nie urządzony donkonca po budowie. Planowałem budki legowe dla jeżyków w tym roku, ale jakoś zeszlo i przegapiłem moment
@tomzi to ty jesteś na ich terenie, więc powinieneś się dostosować. Ludzie to od razu chcą wszystko wybijać. Tak jw. ktoś pisał, zaproś ptaki do ogrodu, może jakieś inne stworzenia typu jeż albo pająk też by dały radę.