Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że spora ilość osób, w różnych częściach kraju, jak również w różnych mediach społecznościowych i innych forach, lubi się z tego miasta pośmiać, cisnąć tzw. ,,bekę", i ogólnie poopowiadać, że tutaj to nic nie ma, brzydko, nudno, itd. A prawda jest taka, że to miasto wg mnie ma ogromny potencjał i jest przez wiele osób strasznie niedocenione. Sienkiewicza, centrum, ogólnie widoki galerie handlowe, rynek, itd. Może nie jest to najpiękniejsze miasto w Polsce, ale myślę, że jedno z leoszych i do życia i nawet do odwiedzenia. A wy co o tym sądzicie?
#kielce #przemyslenia
  • 23
@Aztec26626: Też wszystko zależy gdzie. Wiasomo że np na Ślichowicach wszystko jest droższe, bo to nowe osiedle. Ale czy na ogol jest bardzo drogo? Nie wydaje mi się żeby aż tak. Choć sam jeszcze 18 lat nie mam i też z Kielc nie jestem, tylko jeżdżę tam do szkoły, ale mimo wszystko za kilka miesięcy zamierzam się do nich wyprowadzić i spróbować pogodzić szkołę żeby dokończyć technikum i prace jednocześnie żeby
@xWiteQx: Nie tylko Ślichowice, np. ul. Szwedzka (ludzie nawet nie wiedzą,gdzie ona jest), a cena za m2 dochodzi do 7 tys. Przeciętny kielczanin na 1m2 musi pracować dwa, a nawet 3 miesiące, a mieszkanie ma na końcu Kielc. Nic dziwnego więc, że na deptaku co drugi lokal to bank z ofertami kredytów hipotecznych.
I tak wymarło życie na "Sienkiewce". Mało lokali gastronomicznych, horrendalne ceny wynajęcia 1m2 na deptaku pod ogródki, wszechobecny
@simplydelivered: Skalista, Osiedle Legionów też w granicach 6 tys za m2. Oczywiście mówię o nowych mieszkaniach, bo z rynku wtórnego na Stoku znajdziesz za 4 tys. Co wciąż jest wygórowaną kwotą jak za blok z lat 80.
Mieszkanie obok Echa (za stacją Lukoil) 1,5 mln zł z ogrzewaniem gazowym także siema xD
@simplydelivered 250 k za 3 pokoje ale nie wiadomo jaki metraż, ani gdzie, więc ciężko ocenić czy dużo czy nie. Nie twierdze, że Kielce są złe do życia, ale nie są łatwe. Pracy nie ma za wiele, jeśli jest to średnio płatna, rynek raczej faworyzuje właścicieli firm, niż pracowników. Mentalność ludzi dalej lekko Prl'owska. 2,5 na rękę w Kielcach to nie 5 w Warszawie, nie przesadzajmy. Zieloni jest i ładnie, starsza część
@Aztec26626 Slichowice, 63m2, blok z 89, takze chyba nie najgorzej, mieszkanie kupione w zeszłym roku. Co do rynku pracy to fakt, w byle jakiej firmie kolesiostwo a nawet i w tych wiekszych niestety bez znajomosci ciezko (co wg mnie jest chore i to jest dobre nawiazanie niestety do tej jeszcze mentalnosci PRL) czasem mam wrażenie, ze w Kielcach to jak w jakiejs malej gminie gdzie wszystko zalatwiane jest pod stolem... wyglada to
@simplydelivered: Dokładnie tak, ja również twierdzę, że Kielce to bardzo spoko miasto. Gdybyśmy się tak mieli skupiać na minusach jak ktoś tam jeszcze wyżej, to prawda jest taka, że moglibyśmy wymieniac ich dziesiątki na temat każdego miasta.
Kielce mają 2 duże galerie (buduje się trzecia z tego co wiem), jest dobra sieć kolejowa, jak i autobusowa, w sumie wszędzie można się dostać już nie mówiąc o MPK, gdzie linii też nie
@xWiteQx otóż to, moim zdaniem brakuje dobrej promocji, wszyscy patrzą na Kielce przez pryzmat festiwali disco polo, plotek jaki tu niby trzeci swiat i ze mozna jedyne co dostac to wp... l ( ͡º ͜ʖ͡º) miasto dla mlodych nie wydaje sie byc ze tak powiem "modne", nawet popatrzmy na juwenalia... z roku na rok coraz gorzej, slabe zespoly, brak ciekawych wydarzen, dlatego sporo osob jedzie do Wawy
@xWiteQx: Największy problem to rynek pracy, jest dużo mniej ofert, dużo mniejszy wybór i mniejsze zarobki niż w innych miastach. Moja dziewczyna już była zmuszona przenieść się do Krakowa bo nie mogła tu znaleźć pracy a tam znalazła prawie od ręki i ja się powoli zastanawiam nad przeprowadzką bo perspektywy średnie. Co z tego że galerie, co z tego że ładne miejsca, co z tego że dojazdy dobre jak nie ma
Pobierz
źródło: comment_1590000627tCa22qdORhEse25qx4ACUA.jpg
@xWiteQx ladne sa Kielce, fajna historia nazwy miasta i duża gęstość zaludnienia okolicy. tak trzymać!

tylko bieda i czasem piździ jak w kieleckim