Wpis z mikrobloga

@BotRekrutacyjny: tak jak napisał @LM2137 - jeśli nie zrywasz kwiatów to roślina wpakuje całe minerały i energię w rozwój pąków, kwiatów i owoców co sprawi, że jednocześnie zahamuje wzrost części zielonej. W skrócie: jeśli obrywasz kwiaty i pąki to opóźniasz plony ale jednocześnie je powiększasz.
@Borgon: ciezko obrywac te pąki, ja czekam dopiero az się lekko wywiną bo jak są w środku między młodymi liśćmi to nie idzie tego urwać bez ich uszkodzenia xd a nie wiem czy takie ciągłe obrywanie nie dziala stresująco na papryke i nie lepiej poczekac az wiekszosc ich urosnie do takiej wielkosci aby wszystko za jednym razem oberwać
@wertyh: tylko, że przy niektórych odmianach to trochę syzyfowa praca :) oberwiesz wszystkie a dwa dni później połowa z tego już odrośnie. Wiadomo, różne szkoły i na pytanie czy obrywać jeden rabin powie tak drugi powie nie. Ja osobiście obrywam z odmian rocznych i owocowych mniej więcej do połowy czerwca. Baccatum jeszcze nie dał żadnego pączka ale to mnie nie dziwi natomiast Chinensy dały po kilka ale im nie obrywam :)