Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
Obsidian Entertainment obecnie pracuje nad grą survivalową Grounded której akcja toczy się w ogrodzie, a my jako bardzo malutki człowiek walczymy, sami lub ze znajomymi, o przetrwanie z całym robactwem jakie w ogrodzie spotkać można. Właśnie ogłoszono, że trwają prace nad dostosowaniem gry dla osób cierpiących na arachnofobie, w grze niemożliwym jest uniknąć pająków bo to jeden z głównych przeciwników, dlatego powstaje właśnie specjalny tryb wyświetlania tych potworów aby nie wywoływać lęku wśród osób dotkniętych arachnofobią.
więcej info

Z innych ciekawostek nad Grounded pracuje mały zespół, bodajże 17 osób. Pozostali pracownicy studia pracują nad tytułem AAA, na liście ofert pracy można znaleźć stanowisko projektanta walki. Pośród wymagań jest doświadczenie w projektowaniu pierwszoosobowej walki dystansowej i walki bronią ręczną, oraz doświadczenie z grami role-playing.
Obstawiam nowe The Outer Worlds.

#xboxone
źródło: comment_1590115307ak3V4ChnZUC8jDkmnn8INM.jpg
  • 2
@sodomek: Kiedyś grałem w Wurm Online. Otóż był tam tryb dla osób wrażliwych na widok pająków. Mianowicie pozbawiał pająki nóg i głowy, i takie korpusiki sobie pełzały.
Było to wielkie utrudnienie dla gracza z włączonym trybem "Arachnofobia" ponieważ w normalnym trybie, odnóża pająków były widoczne zza drzew, nierówności terenowych, zza rogu budynku dzięki czemu łatwo było uniknąć konfrontacji z nimi. Natomiast zaskoczony gracz, nie posiadający umiejętności walki czy zbroi, ginął, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZercaMirkoslaw: problem z pająkami jest taki, że są bardzo specyficznej budowy i ciężko je pomylić z czymkolwiek innym. Tutaj nie wiadomo jeszcze jak będzie rozwiązany ten problem. Co wiadomo na pewno to fakt, że Obsidian skorzysta z dużego wsparcia jakie ma będąc częścią Microsoftu, konsultacje nad implementacją tego specjalnego trybu są prowadzone z wydziałem psychologi uniwersytetu w Seatlle a całość prac będzie wspierana przez Microsoft User Research Lab, więc tutaj deweloper