Wpis z mikrobloga

@Mikser_wieczorny: Najlepiej taki z conajmniej 16GB ram, dużym dyskiem SSD i porządnym GPU. Im nowsze CC tym większe wymagania. Możesz też wziąć Affinity Photo, ten ma zdecydowanie mniejsze. Zależy do czego chcesz PS wykorzystywać. Ma mnóstwo bajerów, ale nie oznacza to, że wszystkie są ci potrzebne.
@spiritus: Jestem zawodowym grafikiem, używam PS na co dzień. Można mu przypisać bufor na dysku, ale nie wiesz jak to spowalnia pracę z dużymi plikami, które mają wiele efektów i warstw. Nawet jeśli to SSD. A czasami bez takiego pliku i tak nie da się obejść. Poza tym większość operacji jest teraz akcelerowana przez kartę graficzną.
@xandra: OP taguje też lightrooma więc głównie tylko obróbka podstawowa zdjęć. Ram w takim przypadku nie jest mu potrzebny. Zaimportuje do programu 200 zdjęć i będzie mulić. Przesunie suwakiem w jedną stronę a efekt zobaczy po kilku sekundach. Mocny procek musi być.
@Mikser_wieczorny: Boże! Nie chcesz tego komputera, uwierz mi. To jest złom. Miałam dużo nowszy model, - to była porażka. Wybierz coś nowego z i7 4/8 lub AMD Razen, 8GB i dużym SSD. Przyda się matowa matryca i oczywiście czytnik kart, podobnie jak USB3 i PRZEDE WSZYSTKIM nowa bateria. Grafika może być integra, bo te nowsze zjadają na śniadanie dedykowane sprzed lat.
@Mikser_wieczorny: Do oboobki grafiki w takim budżecie? ()
Ale 100% amatorsko?
Od razu mowie ze bedziesz mial gownianą matryce w tych pieniądzach i niskonapięciowy procek z 8gb ram. Skoro sie bawisz w lightroomie to pewnie bedziesz obrabial duze rawy, wiec te 8gb nawet do zabawy to moze byc troche mało