Wpis z mikrobloga

Mirki, temat jakich wiele. Zastanawiam się nad kupnem nowego telefonu. Obecnie jestem (całkiem) szczęśliwym posiadaczem i6, ale wcześniej miewałem telefony z Androidem i w sumie też nie narzekałem. Na papierze bardzo ładnie wygląda specyfikacja Samsunga S20, ale trochę obawiam się o funkcjonowanie tego telefonu w dłuższej perspektywie. Jak pewnie widać, jestem gościem, który telefony zmienia rzadziej niż częściej. :) Z innych potencjalnych argumentów przeciwko Samsungowi, jestem lekko pierdołowaty i raz na jakiś czas zdarza mi się wypuścić telefon z rąk, a słyszałem, że iPhony wytrzymują więcej - moje obserwacje w zestawieniu z wcześniej posiadanymi Xperiami zasadniczo by tę regułę potwierdzały. Wiem, że iPhone będzie w stanie zrobić dobre zdjęcia nocą, a jak to jest w przypadku Samsunga? Czy nie jest aby tak, że wykorzystanie pełni potencjału Androida wymaga dobrej konfiguracji, a w przypadku robienia zdjęć - znalezienia odpowiedniego trybu, dostosowania filtrów itd.? Poza tym, z niektórymi funkcjami, jak chociażby Apple Pay będzie mi ciężko się rozstać. I wreszcie, wygląd 11 Pro bardziej mi odpowiada.

Z drugiej strony, nie posiadam innych urządzeń od Apple, co czasem rodzi problemy z synchronizacją. No i konkurencyjny względem S20 11 Pro jest od niego znacząco droższy, a mimo wszystko mający gorszy wyświetlacz. Brak 5G w produkcie Apple też może znacząco zniwelować jego długoterminowość.

Co myślicie?
#android #ios #smartfon #telefony

Jaki telefon powinienem wybrać?

  • S20, ew. S20+ 17.9% (7)
  • 11 Pro 71.8% (28)
  • Inny 10.3% (4)

Oddanych głosów: 39

  • 6
@bezczelny_klamca: póki co to nie znam nikogo kto by w dłużej perspektywie był zadowolony z przesiadki z ios'a na andka
kumpel w zeszłe wakacje przesiadł się z 6+ na s20e i przez pierwsze pół roku był zadowolny, ale z czasem zmienił zdanie o 180st ¯\_(ツ)_/¯
iPhone 6s - 3 kwartał 2015r.
Galaxy s7 - 1 kwartał 2016r.
Taki iPhone ma ciagle aktualizacje, śmiga dalej tak samo jak na samym początku, mam, wiec wiem, Galaktyka chyba nawet androida 10 nie dostaje, tylko poprawki bezpieczeństwa. Jak chcesz mieć spokój z wymienieniem sprzętu, bierz iPhone.