Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czerwona_muszka: jak w swoim Philipsie zrobię podwójna kawę to jest bardzo słaba. Żeby zrobić kubek kawy to by chyba musiały mieć opcje zwiększenia ilości parzonej kawy.
Ja robię podwójne espresso, wychodzi na pół kubka i resztę mlekiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jempierozki: podwójne espresso i kawa to mieli dwa razy ale i tak dla mnie to się wydaje jakieś rozwodnione. W pracy robiłem kawę na większym ekspresie i wychodziła niby mocniejsza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lookazz: W sumie polecam jurę w takim wypadku. Brat naprawił sobie jakiś tani model E i jak zrobi najmocniejszą kawę na trzy kropki, to na półlitrowy kuban wystarcza. Poszukaj Mirka z jakąkolwiek jurą i niech Ci zaparzy. Jak mieszkasz koło Wrocka, to nawet możesz wpaść do mnie.
@jempierozki: W ekspresie robi się wszystkie kawy na bazie espresso, dopio 60ml, albo lungo 90ml (czyli przedłużone espresso). To co ty wysłałeś to jakaś historyczna ciekawostka, nikt żadnej kawiarni nie robi tak kawy. 120-240 ml nad ekstrakcji - wow :D nie wiem kto pije takie cuda.
W ekspresie robi się wszystkie kawy na bazie espresso, dopio 60ml, albo lungo 90ml (czyli przedłużone espresso).


@bonus: XD, to sobie zobacz jakie przepisy oferują ekspresy ciśnieniowe, widzę, że kawosz - neofita się znalazł
i to nie jest żadna ciekawostka

nikt żadnej kawiarni nie robi tak kawy.


@bonus: w kawiarniach tylko bazują na espresso, zresztą americano czy lungo w kawiarniach też rzadko występuje
@jempierozki: Przepisy ekspresów ciśnieniowych CO?
Wszystko bazuje na espresso, ale nawet w jakiś automatach caffe crema jest opisywana jako espresso ze śmietaną. To co wysłałeś na wiki to jakaś historyczna ciekawostka. Nie rozumiem dlaczego dalej brniesz w jakieś dziwne teorie i zaprzeczasz rzeczywistości.
@jempierozki: AMERICANO rzadko występuje w karianiach omg dobra koniec tematu, typowy wykopowy ekspert xD
W kawianiach można zamówić caffe creme 200ml xD Ale nie ma americno. HIT
ale nawet w jakiś automatach caffe crema jest opisywana jako espresso ze śmietaną.


@bonus: nie jest, uwierz mi, jest albo opisywana jako caffe crema (melitta) albo po prostu kawa (nivona, jura), automat ci nie ubije śmietany, śmieszny typie

W kawianiach można zamówić caffe creme 200ml xD Ale nie ma americno. HIT


@bonus: ty umiesz czytać typie? powiedziałem gdzieś, że w kawiarni możesz zamówić caffe creme, ale americano nie? powiedziałem, że
nie jest, uwierz mi, jest albo opisywana jako caffe crema (melitta) albo po prostu kawa (nivona, jura)


@jempierozki: Proszę o źródła tych przepisów i kończę dyskusję przyznaję się do błędu
@jempierozki:
Jura i philips inaczej nazywaja
https://pl.jura.com/pl/o-kawie/przepisy-na-kawe/cafe-creme
https://www.philips.pl/c-m-ho/kawa/kawa-101/faq/caffe-crema

W każdym razie, w żadnej kawiarni tego nie dostaniesz, na youtube udało mi się znaleźć jeden filmik sprzed 7 lat o tym rodzaju kawy i to raczej w formie ciekawostki xD
Więc jak widać, jest to powszechna i cholernie popularny rodzaj kawy. Więc tak jesteś kawowym ekspertem człowiek całe życie był w błędzie XDDDDDDDDDDDDDDD
Jura i philips inaczej nazywaja


@bonus: bo w jurze to się nazywa po prostu kawa (philips i ich ekspresy mnie nie obchodzą, więc nie będę się wypowiadał jakie kawy oni tam robią i jak się nazywają)
i nie pytaj mnie dlaczego producenci gmatwają tak sprawę (być może lenistwo w przypadku nivony i melitty), w krupsie cappuccino nazywa się latte macchiato, a latte macchiato cappuccino i co zrobisz?
@jempierozki: Ty pracujesz w euro agd na dziale ekspresów? XD
Cafe creme to jest jakiś dodatek do autmatów, żeby dodać kolejny rodzaj kawy w marketingowym bełkocie. Nikt normalny nie będzie pił czegoś takiego, albo robił w kolbie.
Ty pracujesz w euro agd na dziale ekspresów? XD


@bonus: nie, coś to zmienia? robię dogłębny research nim coś kupie

Cafe creme to jest jakiś dodatek do autmatów, żeby dodać kolejny rodzaj kawy w marketingowym bełkocie. Nikt normalny nie będzie pił czegoś takiego, albo robił w kolbie.


@bonus: czyli insynuujesz, że op jest nienormalny? no ładnie