Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Secretariat: Stary ja jestem studentem i w roku szkolnym miałem tylko 3 dni w tygodniu czyli jakoś 300€ tygodniowo i dalem radę. Sporo też odłożyłem jak pracowałem na pełen etat. Ogólnie zależy czy będziesz wynajmował dom/mieszkanie samemu i gdzie. W Dublinie to za tyle nie wyzyjesz bo koszta wynajmu są z kosmosu (nawet pokoje). Ja mieszkam w Carlow i tutaj ceny są normalne. Im dalej od Dublina tym lepiej. Nawet warto
@Secretariat: W tym momencie to nie wiem jak jest, bo w końcu epidemia. Pociągi to na miesiąc chyba parę stówek za taki karnet jak patrzyłem rok temu (niech mnie ktoś poprawi bo nie jestem pewien). Drogi są ekspresówki i raczej szybko, gorzej jak mieszkasz gdzieś w centrum to rano ciężko wyjechać, bo są korki. Ale to też kwestia wstania. Planujesz mieć samochód tutaj? To ułatwia życie, bo inne miasta raczej nie
@Secretariat: @Gaelwyn: Co do języka to jak przeżyłeś szkocki to irlandzki nie jest aż tak hardcorowy na wschodzie kraju. Gorzej z południowym zachodem, ale ogólnie to tacy ludzie do 50 mówią zrozumiale. Masz też sporo imigrantów co nie mają takiego akcentu.