Wpis z mikrobloga

Mireczki bawię się w html/css - da się jakoś wyłączyć taki efekt na safari w css? Opis:

- wciskam sobie jakis span i na moment dotknięcia zaznacza mi go na ciemny kolor (picrel) w kształcie tego kontenera, dałem już

-webkit-appearance:none;
-webkit-user-select:none;
-webkit-touch-callout: none;

ale to nie to, wiecie jak się tego pozbyć? Chcę to wyłączyć bo wkurza przy klikaniu

#webdev #css #html
Pobierz uwielbiamnalesniki - Mireczki bawię się w html/css - da się jakoś wyłączyć taki efekt...
źródło: comment_1590434947psd6BQJUYC7gHWJdZGS1a5.jpg
  • 10
@uwielbiamnalesniki: zależy czy mówimy o desktopie czy o mobilkach, ale jeśli chodzi o mobilki to powiedziałbym że jest wręcz odwrotnie - brak takiego efektu mógłby sprawić że użytkownik pomyśli że coś jest zepsute. Ponieważ na mobilkach nie ma czegoś takiego jak hover, użytkownik powinien wiedzieć (i to najlepiej jak najszybciej) że interaktywny element otrzymał informację o tym że użytkownik chce wejść z nim w interakcję, zwłaszcza jeśli akcja która będzie odpowiedzią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uwielbiamnalesniki: cóż, nie chcę żeby to brzmiało koniecznie żeby wyszło na moje, ale ja faktycznie miałbym lepszy odbiór tej strony gdyby przycisk po kliknięciu w jakikolwiek sposób zakomunikował że został trafiony xD akcja dzieje się po kilkudziesięciu milisekundach i człowiek ma wrażenie laga

wentualnie można zrobić hover który się wyświetli w ułamku sekundy ale będzie jakos ładnie zrobiony, zamiast takich pokracznych kwadratów o losowych wielkościach ( ͡° ͜ʖ ͡