Wpis z mikrobloga

@Laaq: jeżeli ktoś ma ochotę porównać, jak to brzmiało ponad ćwierć wieku wcześniej, to na Youtube jest świetny koncert z 1980 roku. Z tego składu w 2007 wystąpili wokalista, jeden z braci klawiszowców i gitarzysta - widać który, po siwiźnie ;)
dinkum - @Laaq: jeżeli ktoś ma ochotę porównać, jak to brzmiało ponad ćwierć wieku wc...
@dinkum: <3

Myślę że spokojnie mogę zaliczyć Banco do mojego top 10 zespołów całkowicie, nie patrząc na gatunki muzyczne. Zarówno progowa wersja, jak i soft rock z lat 80 przypadł mi do gustu. Aktualnie poluję na vinyle, nawet na allegro są wystawione z podpisami członków zespołu. Szkoda że Francesco Di Giacomo zmarł, bardzo lubiłem jego charyzmatyczną osobowość (no i ten głos!).
@Laaq: w czerwcu będzie fajne wznowienie ich pierwszej płyty na żółtym winylu, jeżeli lubisz takie gadżety. No i jeszcze zdążysz zdobyć jakiś autograf może, zanim cały wcześniejszy skład wyniesie się na tamten świat. Vittorio Nocenzi to się chyba jeszcze całkiem dobrze trzyma. Mógłby podpisać ich pierwszy album i ten ostatni wydany prawie 50 (!) lat później.