Wpis z mikrobloga

Mam zamiar zmienić auto. 30k, kombi, benzyna (pod lpg), >150 KM, rocznik jak najmłodszy (maks 7 lat). Cały czas chciałem kupic cytryne C5 ale tam same diesle polecane, a będę często robił krótkie odcinki (dzieci do żłobka i praca niedaleko). Macie jakieś ciekawe propozycję, które nie są awaryjne, a eksploatacja mnie nie zrujnuje?
#motoryzacja
  • 22
@Grenek: Laguna III 2.0T F4R 204KM z funkcją 4Controle. Silnik niezajebywalny tłuczony od 1993r z niewielkimi zmianami, idealny pod LPG. Tylko musisz zwiększyć budżet do około 35k, chyba, że znajdziesz już z LPG, to około 30-32k. Za kilka stówek robisz na fabrycznych gratach 230KM.
Może u niemca/szwajcara znajdę trochę taniej.


@Grenek: jak znajdziesz taniej, to dołożysz w przeciągu roku tyle, ile jest taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzie, przestańcie wierzyć, że na zachodzie są tańsze samochody...

Samochód godny polecenia, bo dostaniesz praktycznie full opcję w tych pieniądzach, a do tego bardzo solidne auto i części oryginalne Renault są w większości bardzo tanie.
@Zielony34: jedynie szkoda ze bagażnik mały. Passat b7 z tym silnikiem V6 jeszcze wchodziłby w gre ale ubezpieczenie mnie zabije :D. Czas zacząć szukać Laguny. A znasz coś jeszcze w takich kryteriach?
@Grenek: tak, bagażnik potężny to nie jest, fakt. Wiesz co, gdyby dało się bezproblemowo zamontować LPG do Skody, to powiedziałbym, że Superb II. Niestety, tam w grę wchodzi tylko 2.0TDI 170KM, ale za to bagażnik jest chyba najwiekszy w swojej klasie.

Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Ja sam posiadając Renault, w tym budżecie kupiłbym tylko Lagune, bo wiem, że jest sprawdzona, solidna, a silnik jest pancerny. Mam obecnie ten
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Grenek: 140KM to NIE JEST SILNIK RENAULT. to są silniki Nissana i one miały problem z LPG. Nawet na PB był problem czasami z gniazdami zaworowymi. Ja mam Lagunę II 2.0 135KM, to jest ten sam silnik, co w LIII 2.0T, tylko bez turbiny.

C5 jest zajebisty, ale jak Diesel, to rozważ te Skodę Superb II 2.0TDI 170KM. Tylko to nie jest auto na krótkie odcinki.