Wpis z mikrobloga

Wynajmujacy mieszkanie, które zaczęłam wynajmować są niechętnie do wymiany wkładek w drzwiach po poprzednich lokatorach. Przed podpisaniem umowy usłyszałam, że w sumie spoko, że będę mogła wymienić. Po podpisaniu śpiewka już trochę inna, że w sumie nie wiedzą czy chcą bym wymieniała, że oni mają klucz macierzysty, którego nikomu nie dawali więc bez niego niemożliwe jest dorobienie innego klucza (no tak, bo każdy kto wyrabia klucze jest uczciwy i na pewno nie dorobi klucza z innego niż główny xD). A jak już zaczęłam naciskać trochę bardziej to stwierdzili, że można to zrobić tylko w jednym konkretnyn serwisie tych konkretnych drzwi i przedstawili zajebiscie zaporową cenę. Co mam teraz zrobić? Bo umowa zabrania mi wymiany wkładek bez ich wiedzy.
#wynajem #mieszkanie #pytanie
  • 5
@BajerOp masz rację, nie mają. Ale ja według umowy też nie mam prawa wymienić takiego zamka, mimo że taki zapis w ogóle w umowie nie ma prawa się znaleźć (jednak znalezienie umowy gdzie zamki mogę wymienić to chyba jakiś biały kruk). Więc nawet jeśli oni złamią umowę próbując wejść do mojego mieszkania to dowiedzą się, że ja również złamałam. I nie wiem ostatecznie jak może się to skończyć.