Wpis z mikrobloga

@Sqbfd: Wydają rozkaz żebyś żarł gruz, to żresz ten gruz bez pytania, tak? Nic dziwnego, że z takim nastawieniem totalitaryzm rośnie w siłę, zero kwestionowania tylko bezmyślne słuchanie się gościa z pałą.

Chociaż żeby chodziło o same słuchanie, nie dziwią mnie ludzie którzy się przestraszą i posłuchają się nawet głupich poleceń. Dziwią mnie ludzie, którzy siedząc w bezpiecznej piwnicy będą dalej takich bezsensownych poleceń bronić i zrzucać winę na ofiarę, bo
@Anien kontekst ma tu duże znaczenie :), w wielu miejscach w stanach jest aktualnie w huk niebezpiecznie, więc tego typu zachowania policji są w jakimś stopniu zrozumiałe.
Policja w USA, a policja w Europie to dwie różne rzeczy, tam są bardziej bezwzględni, szczególnie podczas sytuacji takiej jaka teraz panuje.
@Anien czemu próbujesz przekładać polskie myślenie na amerykańskie warunki? Tam policjant wydaje polecenie i masz się go słuchać, potem w sądzie możesz dochodzić swoich praw. W Polsce można se dyskutować bo nikt z obywateli nie ma broni, policjanci nie muszą się obawiać ze dostaną kulkę.
Stoją zamaskowane typy na ganku w grupie nie wiadomo jakie mają intencje, płotów nie ma idzie policja cała szerokością w jakimś celu i wydaje polecenia a oni
zero kwestionowania tylko bezmyślne słuchanie się gościa z pałą.


@Anien: ale o co ci konkretnie chodzi? Są zamieszki, które dawno przestały być marszami / protestami z powodu śmierci, a zrobiły się okazją do grabieży i plądrowania. Rozpoczęły się pełnoskalowe zamieszki, które nie są bezpieczne.
Policja wtedy robi dwie rzeczy - zmusza ludzi do pozostania w domu dla ich własnego bezpieczeństwa, oraz żeby zmagać się zmniejszym tłumem.

Ja nie rozumiem o co
@Formbi: Szczerze? Wątpię - przy wszystkich naszych wadach Polacy są średnio chętni do #!$%@? miasta na skale masową. Jasne czasem znajda się jakieś kibolskie czy antifowe wyjątki ale nie ta skala