Wpis z mikrobloga

Jak ja się cieszę, że mieszkam w cywilizowanej Europie, a nie na Dzikim Zachodzie. Wyobraża sobie ktoś, żeby po jakiejś bardzo krzywej akcji z policją Polacy wyszli na ulice i zaczęli #!$%@?ć losowe sklepy? xD W Ameryczce najwyraźniej to normalność. W Polsce lewa strona polityki zwykle zachowuje przyzwoitość i poczucie smaku, dlatego nie wyobrażam sobie, żeby co bardziej znane organizacje lewicowe namawiały do plądrowania. No, może antifa byłaby do tego zdolna ale w Polsce to wciąż margines. A w Ameryce? #!$%@? #!$%@? BLACK LIVES MATTER ODDAWAJ BUTY RASISTO. Zresztą z organizacjami prawicowymi jest podobnie, ale to nie oni są teraz na czele "protestów". Zresztą z wieloma innymi rzeczami Amerykanie mają nie po kolei. Jankesi mają od dziecka wmawiane, że możliwość posiadania broni jest ich prawem. Szkoda, że nikt ich jeszcze nie uczy, że nie wolno od czasu do czasu #!$%@?ć jakiejś szkoły lub koncertu. Tutaj lista masowych strzelanin w USA z samego 2019 roku. Według badań z 2017 roku Dziki Zachód jest na pierwszym miejscu na świecie, jeżeli chodzi o liczbę broni na 100 mieszkańców. Ale taka Czarnogóra czy Serbia są w pierwszej dziesiątce, a nieczęsto słyszy się o strzelaninach szkolnych w tych bałkańskich państwach. Nieco niżej jest jeszcze Finlandia, Norwegia, Szwecja czy Szwajcaria, więc naprawdę bardzo przyjazne do życia kraje. Owszem, zdarzają się w Europie masowe strzelaniny, jednak spójrzmy na liczby. W USA w 2019 było 434 masowych strzelanin, a w Europie udało mi się znaleźć informacje o 6 takich strzelaninach. Ameryka od dawna nie ma nic wspólnego z wolnością, to państwo pełne tak przeciwstawnych sobie stronnictw, że nic tylko czekać na drugą wojnę domową.
Na koniec żart: Czym się różni jogurt od 13 kolonii?


#polityka #4konserwy #neuropa #usa #protest #bekazlewactwa ale amerykańskiego
Pobierz wiseguy43 - Jak ja się cieszę, że mieszkam w cywilizowanej Europie, a nie na Dzikim Z...
źródło: comment_1591003756nYtgtyAyg7R2wEYWIrohUg.jpg
  • 4