Wpis z mikrobloga

Szukam sobie jakiegoś budzika z #radio interentowym. I przerażenie mnie bierze. Nie ma już dostępnych cywilizowanych odtwarzaczy, gdzie się z takim łączę, wpisuję adres strumienia i po prostu się tam łączy. Wszystkie teraz chca, bym zakładał jakies p?$%dolone konta na skytune, vtunerze, czy czymkolwiek innym. A mnie to nie interesuje. Nie interesuje mnie zakładanie żadnych kont, czy też ściąganie zarejestrowanych tam strumieni. Nie mogę tego zrobić samemu? A może ma ktoś jakiś fake'owy serwis udający któreś z powyższych, to w sumie mógłbym na nasie postawić, a na routerze przekierować żądanie...

Może któryś Mirek albo któraś Mirabelka ma pomysł?

#technologia #audio
  • 6
@Kaczus2B: Te tworzenie kont jest pewnie spowodowane tym, że takie radia internetowe nie posiadają wbudowanej klawiatury, umożliwiającej wpisanie adresu. Prawdopodobnie też nie dysponują dużą mocą obliczeniową, pozwalającą na działanie własnego serwera, na którym mógłbyś zarządzać listą stacji radiowych. Z drugiej strony mają to routery, więc mogłoby to tylko wymagać zastosowania mocniejszego procesora, a przez to spowodować wzrost ceny urządzenia (stąd moje "prawdopodobnie"). No i chyba zwykłego, "nie za bardzo technicznego" użytkownika
@mp107: wiesz mam starszego ampli i tam po prostu otwiera ci sie prosta strona do wpisania adresu, który chcesz. Łączysz się lokalnie z komputera. Wszelkie serwisy mają to do siebie, że często żyja krócej niż urządzenie, nie chce wyrzucać urządzenia, tylko dlatego, że nie mogę sobie normalnie używać. Zresztą przekonałem się ostatnio musząc kombinować aby przenieść kontakty żonie z telefonu na windowsie.... Bo się okazało że parę miesięcy temu zamknięto sklep
@Kaczus2B:

Wszelkie serwisy mają to do siebie, że często żyja krócej niż urządzenie, nie chce wyrzucać urządzenia, tylko dlatego, że nie mogę sobie normalnie używać.

Fakt, przy takim podejściu niestety jest takie ryzyko. Zresztą, tak już się zdarzyło w przypadku niektórych urządzeń marki Medion. Słyszałem też o przerwie w dostępie do usługi, związanej z "pracami serwisowymi" tego typu serwisu, z tym, że w tym wypadku nie jestem pewien, jak długo
@mp107: znalazłem chyba coś, zobaczę, jak dostanę zamówienie, czy wszystko działa tak jak w dokumentacji. W prawdzie korzysta z jakiegoś serwisu, ale można niezależnie połączyć się z urządzeniem i jako ulubione dodać własny stream! Z opisu czytam, że nie ma wybitnego dźwięku, ale to ma służyć jako budzik i radio do kuchni, więc powinno być ok, jeśli rzeczywiście dziła tak jak opisano. Jak będę miał w rękach, to podzielę się uwagami