Wpis z mikrobloga

@Seacrest9: Ale te 400-500f to w skali dnia, tygodnia, miesiaca, roku?
Jesli w skali dnia - nie wiem
skala tygodnia - to w cale nie jest tak duzo, zwykla praca w biurowa na srednim stanowisku powinna wystarczyc
skala miesiaca - jaka praca na 1/4 etatu gdziekolwiek powinna dac rade, alternatywnie universal credit
skala roku - penwie mozna tyle znalezc chodzac po ulicy i sie dobrze rozgladajac
¯\_(ツ)_/¯
@Seacrest9: A tak serio, ze swojej perspektywy to powiem ze faktycznie szkola duzo daje, ja skonczylem w UK Level 4 HNC Diploma in Electric and Electronic Engineering, teraz sobie siedze w biurze i sie bawie elektronika. Praca w normalnych godzinach, 5 dni w tygodniu, jak trzeba to mozna wyskoczyc wczesniej albo sie troche spoznic. Ogolnie luzik i kasa tez sie zgadza. Jak sie jest ogarnietym to praca jest, u mnie od
@Seacrest9: Ja robilem kurs w collegu na part-time, czyli 1 dzien w tygodniu przez 2 lata + do tego samodzielna nauka w domu, koszt o ile pamietam to bylo cos okolo 4 - 5k, ogolnie dosc duzo ale ja to robilem w tym trybie bo po pierwsze firma mi dawala dzien wolny na szkole a po drugie jako ze to byl profil firmy to mi jeszcze doplacali do tego kursu. Ogolnie
@Gymski: No ja robilem part-time, wiec mi zajelo 2 lata, ale nie mialem innych mozliwosci. Ten myslalem nad university i degree ale koszta w okolicy 9k za rok studiowania mnie troche odstraszyly.
@mielonkazdzika: Panie ja mature mialem chyba w 2005 wiec nie duza roznica, ogolnie oni maja tutaj w szkolach zupelnie inne podejscie do nauczania, znaczy wiadomo ze to kwestia tez nauczyciela, no ale tam gdzie ja chodzilem wszyscy byli naprawde fajni.

@patrol798: nie wiem, nie pracuje jako typowa "biurwa", taki tylko przyklad podalem
@Seacrest9: pracowałem z super kolesiem z Bułgarii, na 30 urodziny postanowił zacząć robić to co zawsze go interesowało i zafundował sobie kursy online na front end developer programując w JS. Zajęło mu to 2 lata. W między czasie zarabiając na życie na magazynie. Pierwszą robotę dostał za jakieś 20k (około 1250 do ręki na m-c) rocznie (sam go zatrudniłem), w przeciągu 1.5 roku zmieniając 2 krotnie pracę dobił do 38k (około