Wpis z mikrobloga

@Anqerovv: Tak jak pisałem, żaden laptop nie potrzebuje dodatkowego chłodzenia, inżynierzy już wszystko za Ciebie wyliczyli przed produkcją urządzenia. A jak się zacznie grzać, to zamiast leczyć objawy (grzanie) wylecz lepiej to co powoduje grzanie, czyli wyczyść wiatraczek. (Kurz już po pólroku potrafi zapchać wiatrak.)
@Anqerovv: Nie powinno się leczyć objaw w urządzeniach a znalezienie przyczyny i naprawienie jej.
Przykład: Laptop się grzeje, nie kupuje się dodatkowego urządzenia aby go bardziej chłodziło a szuka się przyczyny czemu się grzeje i naprawienie jej.

Bardzo ważna zasada którą mi ciągle na studiach IT w Ingolstadt przypominali i którą wziąłem sobie naprawdę do serca.
@Anqerovv: Bo ludzie sami montują sobie komponenty do PC, sami budują sobie własny wymarzony PC.
W laptopie już ktoś za Ciebie to zrobił...

Jak ja 8 lat temu budowałem sobie własny server to zamontowałem 8 wiatraków, bo nie mogłem schłodzić radiatora od CPU, po dwóch latach używania serwera od IBN na domowym łączu przesiadłem się na dedykowany serwer od OVH...

Teraz testuje VPS od Google. Sprawdź szybkość ładowania mojego blogu: http://sebastian.korotkiewicz.eu/techlog