Wpis z mikrobloga

@Honou jak dla mnie to nie widzę sensu kupować 125 w cenie ~9000zł. Jeśli jeszcze nie możesz zrobić prawka na normalne pojemności to lepiej kupić starszą używkę w cenie choćby tych 5000-6000zł a te 2000zl sobie odłożyć na prawko. Od razu uprzedzam wszystkich którzy będą pisać "jego pieniądze, jego sprawa" - oczywiście, że tak. Po prostu wyrażam jak ja to widzę i nikt nie musi widzieć tego w taki sam sposób. Sam
@Analne_Dildo: wiesz co, to ma być motor na dojazd do pracy i obycie się z motorem. Nigdy wcześniej nie jeździłem i nie chciałbym się od razu rzucać na większe pojemności. Jak się wkręcę to za rok-dwa kupię coś większego :)
@Analne_Dildo: jak patrzę na ceny to takie Hondy np. nie tracą bardzo na wartości. Kupiłbym teraz za 8k, za rok lub dwa sprzedał za 7, tym bardziej że nie zamierzam robić jakiś długich tras. Przez ten czas obcykam się z jazdą i jak mi się spodoba, kupie coś większego :)
@Honou jeszcze jest bardzo istotna kwestia ile masz wzrostu i jaką wagę. Te 125ccm które są stylizowane na "ścigacze" są naprawdę małych rozmiarów. Weź pod uwagę czy takie właśnie rozmiary nie będą dla Ciebie męczące. Jeszcze wyrażając swoje zdanie ja bym brał pod uwagę fakt, że w przypadku 125ccm dużo wygodniejszy w użytkowaniu jest skuter choćby na fakt braku biegów. Przy 125ccm nie rozwijasz prędkości a jeśli masz tam biegu to jednak
@Honou jasne, że możesz sprzedać i potem się przesiąść. Ja niczego nie mam zamiaru Tobie tu na siłę wmawiać. Po prostu chciałbym żebyś znał wszystkie za i przeciw, wszystkie plusy i minusy jakie są. Wybór należy do Ciebie i tylko Ciebie natomiast warto zaznajomić się ze wszystkimi rzeczami czy to się kupuje telefon komórkowy, czy banany w sklepie.
@Honou jak chcesz to mogę go pojechać obejrzeć. Specem wielkim nie jestem, ale podstawy mogę Ci rzucić okiem, czy równo chodzi, czy jedzie prosto, czy nigdzie nie poobijany, stan płynów, ogumienia.
@Honou: Jako, iż rok temu byłem w podobnej sytuacji, odpowiem, co ja zrobiłem. Zastanawiałem się dość długo, czy kupic 125 czy isc na prawko. Nigdy wczesniej nie jeździłem, więc i tak pare godzin w szkole bym chciał wziąć, nawet do tej 125. Pomyślałem, zastanowiłem się i w dwa tygodnie zrobiłem kurs, zaraz potem egzamin i w półtora miesiąca byłem szczęśliwym posiadaczem prawka A i kawasaki er6f, całośćze strojem, motorem i kursem
@Honou Poza samym siedzeniem polecam choćby wypożyczyć sobie taką Hondę na jeden dzień (koszt jakieś 80zl)i cały dzień lub nawet dwa przejeździć tym. Wtedy będziesz miał faktyczne odczucia co do takiego wyboru. 90kg masy to dość sporo jak na taką pojemność. 125tki są raczej rozmiarami/osiągami dostosowane do osób w wieku 16-18lat gdzie waga takiej osoby to ~60kg a i wtedy to prędkość jaka jest osiągana to jakieś 80km/h z maksymalnym żyłowaniem silnika/jazdą