Wpis z mikrobloga

[F] Byłeś w stanach?
[B] Nieeee
[F] No właśnie, a ja... Znam kogoś kto był... I opowiedział mi to i owo...
[F] Wiesz skąd przyjechali czarni do ameryki?
[B] Z afryki.
[F] No właśnie. Handlarze niewolników przywieźli ich z Afryki. A myślisz że to taka prosta sprawa wysiąść na plaży w Afryce, złapać w siatkę zwinnego silnego murzyna i wywieźć go za ocean?
[B] Chyba nie
[F] No jasne że nie. Udało im się to zrobić ponieważ wywozili tylko takich co albo nie potrafili #!$%@?ć przed siatką, albo byli największymi głąbami z plemienia i wódz sprzedawał ich za paczkę fajek - bo i tak nie miałby z nich pożytku.
[F] I ci wszyscy nieudacznicy pojechali do ameryki. Pożenili się, porobili dzieci, świat poszedł do przodu. Pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty, ale co z tego jeżeli ich serca pompują tę samą krew - są potomkami człowieka, który na własnym podwórku dał się złapać w siatkę (...).


( ͡° ͜ʖ ͡°)
PanTrytytka - [F] Byłeś w stanach?
[B] Nieeee
[F] No właśnie, a ja... Znam kogoś kt...
  • 12
@PanTrytytka: Zdecydowana większość niewolników była sprzedana przez samych afrykanów. Niewolnictwo było podstawą gospodarki kilku tamtejszych państw. Łapali murzynów z sąsiednich państw w niewolę podczas wojen i sprzedawali białym. Kiedy biali chcieli w końcu znieść niewolnictwo w tamtej części świata napotkało to zdecydowany opór bo ten biznes był podstawą całej ekonomii
@PanTrytytka: Dzisiaj za taki tekst w filmie reżyser i cała ekipa filmowa łącznie ze sprzątaczką dostaliby krzesło. Za to jakby murzyn gej, transwerstyta obraził białego hetoro w jakiejś wybitnej produkcji netflixa byłby to kanon człowieka XXI wieku i wzór do naśladowania.