Wpis z mikrobloga

@alhakeem #!$%@? tam z etyką , myślę że poświęcenie kilku zlepków komórek jest warte tego, aby w przyszłości poród w ogóle nie mógł zagrażać bezpieczeństwu kobiet, a teraz dalej sie nie da tego opamowac( ͡° ʖ̯ ͡°).
@DzikiChleb: ogólnie koncept spoko, ale takie rozmnażanie stwarza spory odsiew #!$%@? materiału genetycznego, bo po 1 do komórki jajowej muszą dotrzeć plemniki czyli musi być ich wystarczająco dużo, muszą być wystarczająco silne i najsilniejszy doleci pierwszy, po drogie kobieta musi mieć warunki do utrzymania ciąży, obchodząc to pozwolisz się rozmnażać ludziom którzy nigdy tego nie powinni zrobić.
@DzikiChleb: Na moje jak dana mutacja genetyczna doprowadza że dany osobnik nie może się dalej rozmnażać naturalnie to znaczy że to jest ślepa droga, a moim zdaniem przejście na ręczne decydowanie który genom jest ok a który #!$%@? tak żeby nie spieprzyć sprawy nie będzie osiągalny jeszcze przez dobre 50-100 lat.
@alteron: ogólnie wszystko jest do zrobienia ale jeszcze sporo pracy przed ludzkością, Gdy będziemy umieli na podstawie genomu danej osoby oszacować jak np będzie wyglądać i np jaka będzie ekspresja danych białek i jak będzie się zmieniać pod wpływem różnych czynników środowiskowych to będziemy w domu. Wszystko inne do tej pory to błądzenie na ślepo które może mieć poważne skutki. Ale zasadniczo też jestem zdania że badania nad ludzkimi zarodkami nie
@alteron: bo teraz nie rozmnażają się ludzie, którzy nie powinni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakby zgadzam się, selekcja naturalna istnieje, jednak często z innych względów są pary, którym nic nie brakuje, a nie mogą mieć dzieci bądź kobieta nie może utrzymać ciąży. Albo dla których ciąża jest bardzo ciężka - ja żeby utrzymać ciąże wydaje 600zl miesięcznie na tabletki i zastrzyki. Już gdzieś mam to, że robią
@Lonate wiem zajebioza, ale nie chciałbym żeby było to dla każdego dostępne, minusem by bylo pewnie to ze dzieciak by nie był tak traktowany jak ten wysrany naturalnie. No bo jednak przez te +- 9 miesięcy ten dzieciak w brzuchu jest A nie w jakimś urządzeniu w którym się rozwija, nie bedzie gadania do brzuszka, i "O kopnol"( ͡º ͜ʖ͡º)
@DzikiChleb: nie będzie też wymiotów, mdłości i całej gamy dolegliwości - bo dla czesci kobiet ciaza to niestety straszny okres jest.

Ja to u siebie man taki problem, że dziecko spoko, ale ciąże to koszmar totalny i to koszt szczęśliwie niezagrożonych...
Więc w sunie chętnie bym skorzystaLa z takiej zewnętrznej macicy :D
@DzikiChleb: jak kopanie na początku było spoko, tak teraz pod koniec to masakra. Jeść mi się nie chce bo kopie w żołądek, w nocy kopie tak że spac się nie da xD

To jest w ogóle głupota z tym, że niektórzy selekcjonują dzieci teraz na te z in vitro i nie. Kilka lat temu była afera jak jakaś nauczycielka robiła wywiad czy dzieci są z in vitro, czy rodzice są małżeństwem
@Lonate kiedys widzialem w dyskusji na fb stara babe ktora jako argument użyła *A raczej ich brak* "co ty z probówki jestes biedne dziecko?"

Takie stare baby powinny być celem Tomasza hajto