Wpis z mikrobloga

To jest jednak troche creepy, ze na portalach aukcyjnych wystawiane sa stare karawany. Takie totalne gruzy powinny imo isc do jakiejs utylizacji. #czarneblachy i troche #czarnyhumor (ciekawy opis sprzedawcy w pierwszym komentarzu). Naszlo mnie na sprawdzenie tematu po nowym filmiku Zlomnika, gdzie pokazuje m.in. karawan z poloneza Ogłoszenie
Pobierz V.....n - To jest jednak troche creepy, ze na portalach aukcyjnych wystawiane sa star...
źródło: comment_1591452069Eu08HAHCq2ycUkQg1PzADz.jpg
  • 19
@PanKracy582: nikt Ci nic nie będzie dawał.
Nie stać kogoś na auto spełniające normy to jego problem, co najwyżej powinny być dopłaty na samochody albo zwrot wysokości VATu dla zwykłych konsumentów na 1 auto na osobę na 5 lat tak by napędzać wymianę złomu. Państwo brak zysków z podatków za nowe auta może odzyskać w innych sektorach gospodarki/
@Singularity00:
Popieranie dopłat albo przymusu złomowania aut to jest skrajny idiotyzm - jak taki jesteś ochoczy to dorzuć mi się ze swoich pieniędzy do nowego samochodu. Równie dobrze można by wprowadzić program przymusowego wybijania szyb żeby producenci okien mogli więcej zarabiać. Albo nie, to nadal byłby sensowniejszy pomysł w naszych warunkach bo w Polsce są akurat producenci okien i spora część z tych pieniędzy zostałaby w kraju. Natomiast producentów samochodów już
Fennrir - @Singularity00: 
Popieranie dopłat albo przymusu złomowania aut to jest sk...
@Fennrir: a co mnie obchodzą fani gratów? to, że ktoś ma chęć kupić jakiegoś grata nie może usprawiedliwiać braku wsparcia państwa w odmładzaniu aut Polaków.
Nie, nie chodzi o spalanie a o to jak bardzo szkodliwe dla środowiska są stare graty- jedno to brak spełniania norm spalin a drugie to ich stan przez co nie spełniają nawet norm z czasów gdy były nowe.
Ponadto aspekt bezpieczeństwa: nowe auta zapewniają 1000x większe
a co mnie obchodzą fani gratów? to, że ktoś ma chęć kupić jakiegoś grata nie może usprawiedliwiać braku wsparcia państwa w odmładzaniu aut Polaków.

@Singularity00:
Skomentuję to tylko krótkim - xD

jedno to brak spełniania norm spalin a drugie to ich stan przez co nie spełniają nawet norm z czasów gdy były nowe.

@Singularity00:
Nie piernicz, stare auta, zwłaszcza benzynowe wcale nie są mniej ekologiczne od tych nowych, bo katalizator
@Singularity00:
Jeśli patrzeć tylko na emisję przy przejechaniu 100 kilometrów to nowsze auta tej samej klasy na pewno wypadają lepiej, ale przypominam że trzeba jeszcze wliczyć zanieczyszczenia powstałe w wyniku produkcji. Tak więc nawet w tej samej klasie pojazdów kupowanie nowego auta nie jest ekologiczne, bo różnica w emisji między nowym a starym nie wynosi 50% ani nawet 25% tylko pewnie mniej niż 10%. A wziąwszy pod uwagę obecną modę na
@Fennrir: teoretycznie bym się z Tobą zgodził ale nie mogę bo stare graty (głównie problem leży w niemieckich dieslach oczywiście) smrodzą właśnie nam tu w naszych miastach i nie istotne, że nie są winne smogowi jak próbują wmawiać zieloni psychopaci, którzy najchętniej cofnęliby nas do epoki bryczek i koni. Nadal zatruwają powietrze, którym oddychamy.
Celowo też pomijasz fakt bezpieczeństwa i kosztów z wypadków z udziałem 20 letnich złomów często spawanych w