Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy. Wszystkie gry w jakie gram po jakimś czasie wywala mi do pulpitu. Czasami jest komunikat błędu (w każdej grze inny) czasami nie ma żadnego. Najdziwniejsze jest to, że wywala też czasami blue screen. Po blue screenie następuje reset kompa i gry już działają cały czas bez najmniejszego problemu. Paradoksalnie najgorzej jest gdy nie ma blue screenu, bo wtedy ciągle wywala do pulpitu. Co może być przyczyną? #pcmasterrace Mój komp to:
- MSI GeForce RTX 2060 6 GB DDR6,
- Dysk SSD Kingston A2000 M.2 PCIe NVMe,
- SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024,
- Corsair tx650m,
- INTEL Core i5-9400F LGA1151 2.9-4.1 GHz,
- Płyta główna GIGABYTE B365M D3H mATX LGA1151,
- win10
- HyperX Pamięć DDR4 Fury 16GB/2666 CL16.
  • 8
@proofd12: jak masz bluescreeny to jest coś nie tak. Cofnij OC jak robiłeś i po kolei rób stress testy CPU, pamięci RAM i GPU. CPU - OCCT i Prime95, RAM TM5 wg. tego: https://github.com/integralfx/MemTestHelper/blob/master/DDR4%20OC%20Guide.md#memory-testing-software i HCI Memtest Pro (uwaga, płatne 5USD). GPU 3d mark timespy stress test. Testuj tak żeby system się solidnie zagrzał bo zwłaszcza RAM udaje że jest ok póki nie podłapie temperatury, GPU może mieć podobnie.

Gdyby nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@proofd12: sprawdź błąd kernel 41 jak mnie pamięć nie myli. Ogólnie jest możliwość zobaczenia co było przyczyną bs. Trzeba wejść w rejestr zdarzeń