Wpis z mikrobloga

#gielda szykuje sie piekne objecie bessy na JSW. Nie jestem wielkim fanem formacji swiecowych ale objecia mają wysoką skutecznosc. Jesli sie zamknie ponizej 20 dzisiaj i jutro bedzie potwierdzenie transakcjami ponizej dzisiejszego zamkniecia to warto sprzedac kilka kontraktow.
  • 9
@barxik kolego, przecież piszemy o przewidywalności. I akurat tu nie da się w najmniejszym stopniu przewidzieć co będzie jutro. Pojutrze.
Po pojutrze nie będzie niczego. To da się przewidzieć.
@OjciecPracz Nie mam ambicji zeby przewidywac po ile spolka bedzie na otwarciu, w poludnie czy na zamknieciu. Interesuje mnie tylko trend. Pojawiła sie silna formacja odwrocenia trendu. Sprzedalem na zamknieciu 3 kontrakty. Jak bedzie jutro potwierdzenie formacji to dobieram wiecej. TP ustawiam na okolice 16zl. Stopa pewnie gdzies na 20.50 i tyle w temacie. Albo zjem niedzwiedza albo on mnie. Statystyki dla objecia hossy/bessy są na tyle zachecające ze podejmuje tu ryzyko.
Pojawiła sie silna formacja odwrocenia trendu


@barxik: gówno się pojawia.
Cena węgla w Rotterdamie wzrosła. Nic poza tym. Jak spadnie, to twój 'trend' też spadnie. I spadną się prognozy finansowe w raportach JSW i nadzieje na dywidendę i kurs spadnie bo TFI i OFE przesuną wajche.
@OjciecPracz Ja patrze na cene, Ty na kursy wegla. Kazdy ma swoje podejscie. Nie bede Cie na dile namawial do AT. Jesli by Cie to interesowalo to strategia Ichimoku sie fajnie sprawdza do lapania trendow na JSW. Aha i jesli jednak chcesz sie skupic na cenie wegla to nie patrz na ten energetyczny z Rotterdamu. To jest margines dla JSW. Oni sprzedaja energetyczny do elektrowni duzo drozej niz jest notowany w Rotterdamie
@barxik oczywiście że zarabiają najwięcej na koksie!
Spółkę znam od środka.

Ale co z tego? Jeśli 'analitycy' w TFI i OFE patrzą na Rotterdam, to ja, jako leszcz/ulica/cośtam też muszę na to patrzeć i działać wcześniej niż oni - wtedy zarabiam. Pozyskiwać informacje z wielu źródeł.
Nie ma nic bardziej wartościowego na giełdzie niż informacja.