Wpis z mikrobloga

Zaczynamy ostatnią kolejkę fazy grupowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tradycyjnie, w poniedziałek rozpoczynamy głosowania w grupach A i B. Zestawy zostały przemieszane, i podobnie jak w przypadku ankiet sprzed tygodnia - te dzisiejsze również potrwają tydzień (tj. do poniedziałku, 29 czerwca, do godziny 12:00). Wtedy pojawi się post z wynikami i podsumowaniem grup A i B.

Link do głosowań w grupie A, oraz link do głosowań w grupie B.

Ze względu na masowy trolling, proszę każdego użytkownika o podanie swojego nicka z wykopu. Każdy użytkownik ma prawo do jednego głosu.

Jeżeli ktoś potrzebuje dowiedzieć się czegoś na temat poszczególnych kierowców, to opisy grup dostępne są tutaj: Grupa A, Grupa B.

Jeżeli ktoś jeszcze nie oddał głosów w innych ankietach czwartej kolejki, to zachęcam do zrobienia tego teraz - link do głosowań grup C i D, oraz link do głosowań grup E i F.

Następne zestawy wjadą w środę, i będą głosowania piątej kolejki w grupach C i D - zgodnie z tym, co mieliśmy tydzień temu, i będzie to ostatnie głosowanie w tych grupach. Proszę o nietrollowanie - głosujemy obiektywnie (nawet ja nie hejtuję Alonso za wszelką cenę), i żeby każdy oddał głos dokładnie jeden raz. Trollując i głosując wielokrotnie psujecie w ten sposób całą zabawę. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tak jak pisałem, dodałem jedno pole, póki co testowo - należy podać swój nick z wykopu. Może w ten sposób odechce się trollowi mieszać w zabawie. Przez twoje zabawy zepsuty został wynik nie tylko tej jednej ankiety w którą celowałeś, ale także i trzech pozostałych.


W obrazku poniżej tabele po drugiej kolejce głosowań. Przypominam, że do półfinałów awansuje tylko czołowa ósemka z każdej grupy. W przypadku remisu na pozycjach decydujących o awansie, decydować będzie bezpośrednie starcie danych kierowców. Proszę jednak o niesugerowanie się tym kto ma zapewniony awans, i głosowanie do końca zgodnie z własnymi przekonaniami odnośnie danych kierowców.
W grupie A mieliśmy dwie ciekawe sytuacje w zestawie 13 - Charles Leclerc wygrał, mimo posiadania mniejszej liczby głosów na pierwszym miejscu niż Nino Farina - zdecydowały tu pozostałe głosy, Leclerc nie posiadał żadnych głosów poniżej drugiego miejsca, a u Fariny mieliśmy pełen rozstrzał. Mieliśmy także remis na miejscu trzecim - wyższą pozycję otrzymał Jos Verstappen, który posiadał głosy na pierwszym miejscu, w odróżnieniu od Nanniniego.
W grupie B do elitarnego grona dominatorów dołączył Juan Manuel Fangio, który zdominował zestaw 13, wygrywając go nie posiadając żadnego głosu na innym miejscu niż pierwsze. W zestawie 15 identyczną liczbę głosów na miejscu pierwszym zebrali Emerson Fittipaldi i Nelson Piquet, jednak za sprawą liczby głosów na drugim miejscu ostatecznie zestaw wygrał ten pierwszy.

#rankingf1 #f1
źródło: comment_1592819977FrSHcsFtQ2mix5TBJacINb.jpg
  • 8
Zachęcam też do dyskusji na temat głosowań. Ja na przykład jestem w ciężkim szoku, że klasyfikowaliście wyżej Ralfa Schumachera niż Nicka Heidfelda, chyba najbardziej niedocenianego kierowcę wszechczasów xdd
Ralf wcale nie był aż taki zły. Aż tak mocno to on od JP Montoyi to on nie odstawał.


@milosz1204: Bo Williams go pchał mocno. Monako 2003 mocno go zweryfikowało na tle Montoyi, a zdarzały się też inne wyścigi. Francja 2003 przelała czarę goryczy, jak Montoya walcząc o mistrzostwo został olany, i Ralf wygrał - nie rozumieli, że jak chcesz wygrać z ówczesnym Ferrari, to musieli zdobywać każdy możliwy punkt -
@fordern: Akurat Heidfeld miał ten problem, że nigdy nie trafił do bolidu zdolnego do wygrywania wyścigów, co nie zmienia faktu, że jest trochę niedoceniany. Szkoda jedynie, że u nas Heidfeld kojarzy się głównie z wiadomo czym.