Wpis z mikrobloga

Pytanie do lepiej obeznanych Mirabelek i Mireczków. Szukam pierwszej w życiu nieruchomości do zamieszkania z rodziną. Zainteresował mnie taki oto bliźniak. Czy z załączonych planów i zestawienia technologii i materiałów wg. Was jest wszystko git, czy coś może jest dziwne, podejrzane, ewentualnie okazuje się #!$%@? w faktycznym zastosowaniu?

Będę wdzięczny za każdą poradę i opinię.

#remontujzwykopem
#dom
#budownictwo
#budujzwykopem
PdG_PL - Pytanie do lepiej obeznanych Mirabelek i Mireczków. Szukam pierwszej w życiu...

źródło: comment_1593023366G8CsqKMaXRp94sRm3nKJWn.jpg

Pobierz
  • 11
@PdG_PL: kilka uwag i pytań, które mi się nasuwają:
- centralne ogrzewanie (grzejniki, podłogówka, kocioł gazowy, miejskie)? Jeśli podłogówka to 5 cm posadzki może być za mało...
- chyba powinna być jakaś dylatacja (odcięcie od drugiego bliźniaka)? - tutaj tego nie widać,
- zastosowałbym pustaki akustyczne na ścianie z sąsiadem
- komin wentylacyjny w kuchni "schowany" w ścianie oddzielającej od sąsiada - wg mnie wspaniały mostek akustyczny
- jeśli sposób ogrzewania
genz - @PdG_PL: kilka uwag i pytań, które mi się nasuwają:
- centralne ogrzewanie (g...

źródło: comment_1593031039gXWw17hZr5fw6XvnSiJSSY.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@genz: bardzo dziękuję za tyle spostrzeżeń.

- Jeśli chodzi o ogrzewanie to kocioł gazowy z zasobnikiem ciepłej wody
- Ogrzewanie podłogowe zamontowane z tego co pamiętam w obu łazienkach i korytarzu na parterze.
- wysokości pomieszczenia nie pamiętam ale podczas na razie jedynej wizyty nie zauważyłem żeby w salonie coś wisiało pod sufitem - muszę przy kolejnych oględzinach na to spojrzeć jeszcze. Z pamięci przywołując to pewnie z 2,20m będzie.
-
@PdG_PL: przepraszam za moje niedopatrzenie, nie zwróciłem uwagi, że budynek jest już wybudowany. Miałem na myśli podciągi z pozycją 3.1 biegnące w poprzek budynku "nad i pod" schodami na rysunku. Podciąg w salonie jest ukryty w stropie. Po twojej wypowiedzi raczej wnioskuję, że budynek posiada sufit podwieszany i jest równy zarówno w w holu, pokoju z klatką schodową i salonie. Zwisające podciągi z sufitu to raczej kwestia gustu :)
- Ogrzewanie podłogowe zamontowane z tego co pamiętam w obu łazienkach i korytarzu na parterze


@PdG_PL: a reszta grzejniki? nie pchałbym się w takie przedpotopowe technologie (mam tak samo) :) sprawdź jeszcze jak to jest sterowane - czy podłogówka na powrocie (bieda wersja - mam tak) czy osobne obiegi (to pół biedy)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alpha_Male: Tak, reszta to grzejniki. Dzięki za info - dopytam jaka to podłogówka.

Posadzka już wylana więc pewnie nie da się łatwo dołożyć w reszcie pomieszczeń.