Wpis z mikrobloga

Zaczalem wczoraj swojego pierwszego japonskiego RPG-a, czyli Fire Emblem Awakening. Powiem Wam, ze odczucia mam wybitnie mieszane. :D Walka turowa jest bardzo satysfakcjonujaca. Animacje sa swietne i ogladanie ich sprawia wielka przyjemnosc. Minus to niestety o wiele zbyt dlugie jak na moj gust dialogi oraz ogolnie prowadzenie historii. Ktos z Was gra w takie RPG-i majac luzny stosunek do fabuly i tego co te smieszne ludziki tam #!$%@?, czy spijacie kazde zdanie z ekranu? Zastanawiam sie, czy ta gra moze mi sie ostatecznie spodobac.

#nintendo #3ds i troche #nintendoswitch #jrpg
Pobierz piotrveyner - Zaczalem wczoraj swojego pierwszego japonskiego RPG-a, czyli Fire Emble...
źródło: comment_1593101670YT2qbpk57SCzW3nlAVTZ8l.jpg
  • 8
@piotrveyner: Głównym elementem rpga jest fabuła. Z tego co wiem to akurat w fe jest mocno generyczna więc możliwe że będzie cię nudzić, jak chcesz spróbować czegoś dobrego z ciekawą i dobra fabułą to polecam personę od 3 w górę. 4 (imo najlepsza) wyszła właśnie na pc, jest tez na vite i ps2.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piotrveyner: staaary, jrpg to właśnie dialogi xd sam na początku byłem lekko odrzucony - grając w xenoblade chronicles 2 po godzinie jest cutscenka chyba 30 minutowa XD na szczęście fabuła się rozkręca i dalej ogladalem je z zaciekawieniem. Właśnie zacząłem na switchu Fire emblem three houses i mam nadzieję że powtórkę xd
@piotrveyner: Nie każdy jRPG ma długie dialogi i w nie każdym to najlepsza/najważniejsza rzecz (imo jRPGi wypadają pod względem fabuły znacznie słabiej niż zachodnie gry ale może to kwestia gustu), jeśli chciałbyś czegoś z mniejszą ilością gadania, gdzie się dużo walczy, to sprawdź Octopath Traveller.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piotrveyner: Fire Emblemy są dość specyficzne, masa infantylnych postaci i tak jak kolega wyżej wspomniał, story jest generyczne. Za to system walki jest ciekawy i jest to wyzwanie w niektórych częściach (Conquest chociażby). Podobny system walki ma Disgaea, osobiście mam słabość do tej serii, świetna muzyka i humor z aluzjami do popkultury. Z innych rpg mogę polecić Xenogears, Suikoden, starsze Dragon Questy (VII i VIII na przykład) i serię Shin Megami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piotrveyner: Od sobie polecam dragon quest'avl 11
Fabuła okej ale sama rozgrywka jest super. Grindować nie trzeba dużo dużo zadań pobocznych plus crafting. Ale z całego serca polecam dragon quest'a 8 na 3ds'a (jest też na ps2 Ale jest archaiczny)