Wpis z mikrobloga

Mirki od #fantastyka #fantasy #scifi #ksiazki #literatura

Życie zrobiło się ostatnio szaro - bure i czas połknąć na osłodę kolejną serię fantasy/sci-fi. Ukochane to "Wiedźmin" oraz "Pieśń Lodu i Ognia". ABŚ też przypadło mi do gustu, ale jednak wg mnie jest co najmniej poziom niżej od wcześniej wymienionych ( ͡° ͜ʖ ͡°). "Diuna" średnio mi siadła (oczarował mnie świat przedstawiony i klimat, ale fabuła i język mnie nie porwały) - przeczytałam zdaje się dwie pierwsze części. Ponadto uwielbiam Lema i generalnie co ambitniejsze ksiunżki mi nie straszne. Chciałabym się podczas lektury czasem zaśmiać, czasem płaknąć, czasem #!$%@?ć.
Do tej pory najbardziej chyba ciągnie mnie do "Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza", ale nie wiem czy to dobry wybór.

CO POLECACIE?
  • 14
@vinca: Hyperion, no i polskich klasyków - Zajdla, Wnuka-Lipińskiego (bardzo fajne dystopie), a z fantasy to może Johna Morreseya coś o Kedrigernie. Tam sporo humoru.
@vinca: Meekhan to nie tylko najlepsza polska fantasy ale i absolutny światowy top! Bierz się koniecznie a poniżej moja lista MUST READ fantasy:

Pieśń Lodu i Ognia - George R. R. Martin
Malazańska Księga Poległych - Steven Erikson
Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza - Robert M. Wegner
uniwersum Cosmere - Brandon Sanderson
uniwersum Pierwsze Prawo - Joe Abercrombie
Koło Czasu - Robert Jordan
Kroniki Amberu - Roger Zelazny
Conan Barbarzyńca - Robert
@vinca: Jeżeli lubisz PLiO, to polecam zdecydowanie wymienioną już trylogię Pierwsze Prawo - gdzie bohaterowie nie są czarno biali i nie są bezpieczni tylko dlatego, że są bohaterami.
@drzuo @NerlaTotep @noitakto @Whoresbane @helga-von-klusken @DajMinusTemuNaDole @xyz333 @ranunculus @pol-scot @supersucker @Nuggerath @contrast @khaes

Dziękuję za sugestie wszystkim, po dogłębnym przestudiowaniu tematu, waszych odpowiedzi i układu gwiazd, podjęłam decyzję, że...werble biorę się za ten Mekhan. 8) A co z tego wyjdzie - zobaczymy, bo mignęły mi gdzieś pogłoski, że bohaterowie wyidealizowani i krystaliczni, co mnie zazwyczaj mierzi. No zobaczymy - najwyżej rzucę ją w kąt! :D