Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim, piszę do was bo mam pytanie a zarazem problem i bijące się ze sobą myśli. Postanowiłem sobie że od października pójdę sobie na studia I stopnia, nie żebym to planował czy coś w tym stylu ale doszedłem do takiego etapu w życiu że jednak charyzma i umiejętności to nie wszystko. Potrzebny jest też papier żeby kontynuować swoją karierę w niewielkiej firemce produkcyjnej zatrudniającej do 50 osób.
Coś o mnie, mam 34 lvl i mieszkam we Wrocławiu, nigdy nie planowałem wyższego ponieważ nie czułem takiej potrzeby a po drugie nigdy nie byłem jakoś wybitny w szkole a zwłaszcza z przedmiotów ścisłych. Do szkoły chodziłem ostatnio z 10 lat temu i coś czuję że teraz rzucam się na za głęboką wodę. I tutaj zaczynają się moje największe obawy, mianowicie obawiam się że po tak długiej przerwie, zaczynanie studiów bez przygotowania jest trochę bezcelowe. Ale do października zostało dokładnie trzy miesiące i planuję intensywnie się przygotować. Tutaj potrzebuję waszej opinii. Zapisałem się do WSB we Wrocławiu na Wydział Finansów i Zarządzania i kierunek Inżynieria Zarządzania ze specjalnością Lean SIx Sigma, jest to nowa specjalizacja ale z tych trzech dostępnych najbardziej mi pasuje. 
Potrzebuję waszej opinii/ porady w sprawie tego jak się najefektywniej przygotować się do rozpoczęcia przygody z uczelnią. Generalnie na stronie WSB jest program studiów, wygląda on tak,PRZEDMIOTY KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO: BHP
Ekonomia
Język obcy
Język polski branżowy|
Metody efektywnej nauki
Podstawy komunikacji społecznej
Podstawy prawa cywilnego i gospodarczego
Praca zespołowa z wykorzystaniem narzędzi IT
Proseminarium
Socjologia
Technologia informacyjna
Wychowanie fizyczne
PRZEDMIOTY KIERUNKOWE:
Analiza ekonomiczno-finansowa Fizyka Grafika inżynierska AutoCad Instrumantarium zarządzania Interpretacja danych statystycznych Inżynieria materiałowa z elementami chemii Inżynieria systemów i analiza systemowa Inżynieria zachowań interpersonalnych w organizacji Inżynierskie zarządzanie jakością Matematyka I Matematyka II Podstawy automatyzacji Podstawy elektroniki i elektrotechniki Podstawy konstrukcji maszyn Podstawy marketingu i badań marketingowych Procesy produkcyjne Rachunek kosztów dla inżynierów Systemy bazodanowe Systemy Business Intelligence Systemy informatyczne wspomagania produkcji Wprowadzenie do badań operacyjnych Zarządzanie zasobami ludzkimi

O przedmioty specjalnościowe nie pytam bo wiadomo że one są przygotowane od podstaw.
Proszę o poradę, co jest najtrudniejsze na początek, na co zwracać uwagę, na jakie przedmioty, z czego się przygotwać itp
Na jakie przedmioty wykładowcy stawiają największy nacisk itp Jeśli jest ktoś z WSB wrocław to szczególnie prosze o porade.
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
#studia #wroclaw #wsb #studbaza
  • 2