Wpis z mikrobloga

W takich serialach jak Dark czy Lost najlepsze są jednak pierwsze sezony.
W Dark trzeci sezon był bardzo dobry i domknął większość wątków, w serialu ciężko dopatrzeć się sprzeczności czy błędów w scenariuszu, a wszystko ładnie połączyło się w całość.
Ale pierwszy sezon to był majstersztyk. Pamiętam jak tak od niechcenia to sobie włączyłem i kompletnie wsiąkanąłem. A, że podszedłem do tego bez czytania żadnych opisów i bez oglądania trailerów to kompletnie nie wiedziałem o czym to. Ten mroczny klimat i cała aura tajemniczości sprawiła, że cały pierwszy sezon obejrzałem w jedną noc mając na rano do roboty. Kolejne sezony to już imo nie było to, czegoś zabrakło.
Cały serial oceniam 10/10, ale pierwszy sezon to 11/10.


#dark
  • 5
@LucasSpider: Mam chyba identyczne odczucia. Serial jako całość też uważam za bardzo dobry. W zasadzie najlepszy jaki oglądałem. Jednocześnie oglądając pierwszy sezon często opadała mi szczęka. W drugim już trochę mniej, a po trzecim w ogóle mi tego zabrakło. Niby wszystko fajnie przedstawione i wyjaśnione, ale liczyłem na to, że wcale nie dojdzie do przerwania pętli. Dążyli do tego i im się to udało, więc nie było to zaskakujące. Wolałbym, żeby
@eshabe: Myślę, że zakończenie w którym Jonas i Martha powodują wypadek Marka i jego rodziny byłoby mocniejsze.
Jonas i Martha uświadamiający sobie, że żyją w pętli która nigdy się nie skończy, a ich kolejne wcielenia będą znów przeżywać to samo przez wieczność.
Do tego wpasowałby się to w zdanie że, "Koniec jest początkiem, a początek końcem."
Ale chyba już taki urok tego typu produkcji, że rozwiązania często nas nie satysfakcjonują.
@LucasSpider: Takie zakończenie też by nie wywołało u mnie ostatecznie zbierania szczęki z podłogi, bo i o takim pomyślałem, więc nie mogłoby być dla mnie zaskoczeniem. Jednakże wolałbym je po stokroć bardziej niż to z przerwaniem pętli. Scenarzyści postawili jednak niestety na zakończenie takie gorzko-romantyczne. Szkoda, ale to nie przekreśla u mnie całości serialu, bo był na prawdę fajnie i dobrze zrealizowany.

W sumie to mogliby zrobić chociaż dwa różne zakończenia