Wpis z mikrobloga

@milymirek: napisałam wczoraj długi wpis dlaczego Trzaskowski nawet nie ma podjazdu jeśli chodzi o poziom szkodliwości PiSu. I PiS i PO to państwo socjalistyczne. Trzeba wybrać Trzaskowskiego żeby jedna szkodliwa partia nie miał całości władzy, żeby można ich było zablokować. Natomiast w szerszej persepktywie trzeba obydwie te partie odsunąć od rządów. Dać większą władzę Konfederacji, żeby oni mogli poruszać tematy gospodarcze i wyprowadzać nas z PRLu v.2.
@milymirek: konfederacja ma szansę jeśli zdobędzie ze względu na swój światopogląd część głosów pisu. Łatwiej im będzie odebrać władzę po niż pisowi. Z resztą na kogo Twoim zdaniem mam zagłosować teraz? Wybór jest tylko między większym a mniejszym złem.
@milymirek: to bardzo smutne w takim razie, że wypowiadasz się i mówisz o robieniu z siebie debila. Nawet gdy nie ma Twojego kandydata to i tak zostawiasz ten wybór innym. Nikogo nie obchodzi Twoja manifestacja, że Ty nie pójdziesz. Nie pójdziesz to wybiorą inni. Dlatego warto jednak rozważyć różne opcje i wybrać coś co wg Ciebie będzie lepsze. Kurcze no najgorzej jest krzyczeć jak jest źle, ale samemu nic z tym
@MoccaC: Spamuję internet treściami politycznymi - to całkiem sporo.
Wspieram swoich polityków. Po prostu nie uczestniczę w sztucznym podziale bo wtedy zachodzi efekt psychologiczny że się szuka uzasadnienia do swojego "wyboru" i broni się szajsu którego tak naprawdę się nie popiera. Albo się żałuje swojego wyboru i swojej naiwności.
Bo wierzyć jakąś różnicę tutaj, albo że to nie jest jeden układ to jest głęboka naiwność.

Długoterminowe plany technokratyczne też mam ale
@milymirek: zgadzam się, ale wciąż stoimy przed wyborem Trzaskowski vs Duda. W wygranej Trzaskowskiego widzę dużo więcej korzysci mimo że w dupie mam bajki, socjalizm i wszystkie wyborcze obietnice. Zależy mi tylko żeby Długopis nie podpisywał wszystkiego jak leci.

Ale w dłuższej perspektywie chciałabym żebyśmy porzucili ten obrzydliwy socjal, przeszli na drogę przedsiębiorczości, wolności gospodarczej. Żebyśmy postawili większy nacisk na edukację przyszłych wyborców. Jeśli dla zmian gospodarczych mam popierać partię o
A co do Konfederacji to mogliby w końcu pozbyć się JKM


@MoccaC: O, to się odsłoniłeś z rozbijactwem szybko.
Bez JKMa mieliby ze 2-3 procenty.

Wykorzystać i wyrzucić? To się nie może udać.
Nigdy się nie udawało - patrz poprzednie projekty JKMa.

Zaczynać nowy rozdział od zdrady - dobra rekomendacja dla wyborców - Konfa to ludzie którzy cię zdradzą jak będziesz niewygodny.

Ty powiesz JKM zły, ktoś inny że narodowcy źli,
@milymirek: po pierwsze jestem kobietą więc rodzaj żeński.

Po drugie już się tak nie oburzaj, że obraziłam krula, prawda jest taka że Konfederacja po prostu nie ma szans na wygraną z JKM na pokładzie. To kwestia chłodnej obserwacji, a nie moje personalne życzenie.

Ja potrafię przymknąć oko na to że dziadek gada że kobiety są gorsze od mężczyzn. To stary człowiek, ma swoje poglądy - spoko. Natomiast w Polsce króluje populizm
Konfederacja po prostu nie ma szans na wygraną z JKM na pokładzie.


@MoccaC: Znamy projekty wolnościowe bez JKMa: UPR Józwiaka - właśnie poparł Dudę, KNP bez Korwina - 0,3%, RN czyli sami narodowcy mieli 1-2%.

Ja mówię o realnej rzeczywistości a ty o swoich wyobrażeniach.
@MoccaC: A co do reszty - wszystko jest możliwe, o ile będę mieli swoje duże media, na co się nie zanosi.
Przeciwnicy Konfederacji opierają się głównie na kłamstwach i pomówieniach.
Ktoś wierzy w te kłamstwa i pomówienia, bo czemu nie.
Później jak okazuje się że Konfa nie taka zła, to już człowiek sam sobie wmawia, że ta pierwsza (sztuczna) niechęć była prawdziwa, no bo ciężko człowiekowi pomyśleć, że jego uczucia były