Wpis z mikrobloga

Powoli zaczynam się rozglądać za nowym samochodem. Obecnie mam już prawie 20 letniego poczciwego Leona w niezawodnym 1.9TDI ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szukam max 4-letniego (rocznik od 2016), dobrze wyposażonego kombi w automacie, w budżecie ok. 55k-60k PLN. Silnik czy benzyna czy diesel? Póki co patrzę na jedno i drugie.
Z modeli dostępnych na rynku, najbardziej podoba mi się:
- #seat Leon 3 ST FR - najbardziej polecany silnik jest tu chyba 2.0 tdi 150km?
- #volvo V60
- #toyota Auris TS w hybrydzie - o ile z zewnątrz nawet ładna, to wnętrze jakoś mi się nie za bardzo podoba

Pewnie jeśli chodzi o niezawodność to polecać będziecie Aurisa - ale czy nadal Toyota jest taka niezawodna?
Co sądzicie o Leonie? A może zwrócić uwagę jeszcze na jakieś inne marki/modele?

Gdybym miał budżet 100k, to bym pewnie brał nówkę z salonu - Kia Proceed, ewentualnie Ceed 3 SW - szkoda, że tych modeli jeszcze na rynku używanych za bardzo nie ma.
#motoryzacja
  • 6
@arrival88: Za tyle to nic nie kupisz. Dołóż 50k albo kup 15sto letnią klasę premium XDDD

A tak serio to Volvo wygląda najładniej z całej trójki.
Jest w miarę niezawodne, 6cio cylindrowe silniki są zajebiste, ale nie za ten hajs.
zwykłe 2.0 turbo jest okej, o ile dobrze kojarzę to ten z Forda, to i niektóre części tańsze.
Z dieslami jest jak z każdym nowym dieslem, ja bym unikał, chociaż opinie
@arrival88: Ja jeżdżę Aurisem od roku, też raczej dłuższe miejskie trasy bo mam do pracy 14km i szczerze, wolę po mieście jeżdzić Aurisem niż moim drugim autem (segment E, diesel) bo jest zwyczajnie do tego lepszy. Toyota daje gwarancję na baterię na 10 lat pod warunkiem robienia regularnych przeglądów napędu w ASO (koszt ~200PLN raz na rok). Jest wiele przykładów w US i EU Priusów z przebiegami po 700-800k km, a