Wpis z mikrobloga

Bitewniakami interesuję się już od jakiegoś czasu ale #warhammer40k dopiero od niedawna.
Wiem, że na dniach rusza sprzedaż zestawu startowego do nowej edycji.
Domyślam się, że jest to dobry moment na wejście w tą grę dla nowych graczy. Mam w związku z tym parę pytań.
Jak oceniacie zestaw Indomitus na podstawie dostępnych obecnie informacji?
Czy zestaw ten warto kupić już teraz czy można zaczekać i nadal będzie dostępny? A może zniknie ze sklepów w moment i będzie trzeba kupować z drugiej ręki za kosmiczne pieniądze?
Jak oceniacie 'grywalność' zawartych w nim armii? Jaki mniej więcej przedział punktowy może zawierać ten starter? Armia na 500? 1000 punktów? Czy da się tym pograć towarzysko czy na start koniecznie trzeba jednak dokupić sporo innych jednostek żeby wystawić najczęściej grany format? (tutaj chyba będzie to 2000pkt z tego co się orientuję).
Ja wiem, że dużo zależy od zasad i trudno to ocenić na tym etapie jak będzie wyglądała 9 edycja ale te modele zawarte w zestawie wydają się sensowe czy jednak część to takie zapychacze, które nigdy nie pojawią się na stole?
A może olać ten zestaw, zaczekać na podręcznik, kupić go oddzielnie i zbierać samodzielnie armię?
Co byście zrobili jako początkujący gracz, który chciałby zacząć grać i chce zoptymalizować i tak spore wydatki związane z rozpoczęciem gry w wh40k?
  • 7
@ciezka_rozkmina wiesz może jaką armię chcesz zbierać lub która ci się podoba wizualnie? Bo jak chcesz zbierać orków to kupowanie marinsów jest bez sensu.

Podręcznika fizycznie do gry nie musisz posiadać więc zamiast wydawać pieniądze możesz go przeczytać u kolegi ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Pieron: Właśnie to tez jest problem z wyborem frakcji bo interesuje mnie kilka - wszystkie mają zajebiste modele i lore. Oczywiście nie jestem w stanie za bardzo określić, styl gry której frakcji najbardziej mi odpowiada bo nie grałem w grę. Dlatego myślę, że SM są jak najbardziej bezpiecznym wyborem bo chyba da się z nich wycisnąć dość różnorodne podejścia do stylu gry a jak zmienię zdanie to łatwiej ich odsprzedać ze
@Pieron: Najbardziej interesują mnie SM, Thousand sons, Adepta Sororitas, Orki, Tyranidzi ale też podobają mi się modele Adeptus Mechanicus. Dużo tego i ciężko się na coś zdecydować. Zwłaszcza, że to raczej wybór na długi czas.
@ciezka_rozkmina: debata zepsuła wykop to teraz odpisuję :) Orkowie i Tyranidzi to armie-hordy. Oznacza to więcej modeli do pomalowania i mogą być droższe w zakupie. Sam zacząłem z SM bo są najłatwiejsi do wystartowania ze względu na liczne startery. Jeżeli nie planujesz grać turniejowo to jak masz możliwość to wybierz się osobiście do sklepu z figurkami i kup boxa z pojedynczym oddziałem piechoty oceniając tylko i wyłącznie po wyglądzie - na