Wpis z mikrobloga

Mirki, czy istnieje jakikolwiek sposób na przyzwoite i miarę budżetowe audio z telefonu? Aktualnie używam AQ Dragonfly Black i ZS10 Pro i jestem zadowolony, ale problem zaczyna się przy przejściówkach () Kiedyś kupiona najtańsza z allegro w ogólne nie działała z moim Xiaomi, później kupiłem za 75 zł porządną od iFi, kilka miesięcy z nią pochodziłem, ale dzisiaj wygiął się w niej wtyk i nie trzyma się w telefonie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Smartfon z dobrym DACiem i wzmacniaczem też średnio wchodzi w grę, bo i tak ciągle mi się jack wypina czy to w kieszeni czy w plecaku. Czy jest jeszcze jakaś opcja (oprócz bluetooth XD)?
#sluchawki #audio #audioboners
  • 6
@Nemesh: Mam jacka, ale jednak pod względem jakości jest kiepskawo (nie ma co się dziwić, Redmi 4X to raczej budżetowy telefon), no i denerwuje mnie ciągłe wypinanie się kabla przy jakimkolwiek ruchu. Tak jak pisałem, Bt mnie raczej nie interesuje. Wolę sprawdzone rozwiązania po kablu. Wolałbym sobie raczej podłączyć jakoś tego Dragonflya, którego i tak mam na zbyciu
@creative1222: Spoko, ja ogólnie się z Tobą zgadzam, bo sam preferuję tylko kabel. Ale można zainwestować w Chiński odtwarzacz za kilkadziesiąt zł. i również powinieneś być zadowolony. Sam go cały czas używam i sobie chwalę. Też jest ceniony na zagranicznych forach. Zupełnie najprostszy, który z tego co wiem, da sobie radę z kartą 64 gb. Nie każdy telefon po prostu się nadaje do słuchania muzyki. W tej kwestii przodują niestety LG
@Nemesh: U mnie większość leci z Tidala HiFi, raczej pojedyncze rzeczy trzymam lokalnie, także odtwarzacz byłby dla mnie trochę problematyczny, bo jednak te z obsługą streamingów/na androidzie przewyższają mój budżet. Dlatego dla mnie pośrednim rozwiązaniem był właśnie zewnętrzny DAC w postaci Dragonflya, którego wcześniej używałem z PC i leżał mi niepotrzebny
@creative1222: w takim razie może załóż konto na forum.mp3store, tam powinno Ci się udać wyhaczyć jakiś fajny sprzęcik w rozsądnej cenie. Ja sam tam kupowałem i jakoś się nie zawiodłem. Wiadomo, że nówki mogą swoje kosztować, ale ludzie często kupują rzeczy, ledwo ich używając, a potem sprzedają za ułamek ceny, bo się kurzy.
Same przejściówki raczej Ci nie pomogą, bo ciągle będziesz napotykał problemy.