Wpis z mikrobloga

#docker on #macos czyli problemy wydajnościowe i z wolną synchronizacją plików. Na szczęście pojawił się mutagen.io którego wbudowali w ostatnią betę i wygląda na to, że będzie lepiej. Aczkolwiek ja i tak zostaje przy dockerze, którego mam na... zdalnym hoście - opowiem o tym następnym razem #devops #webdev

ps. Pierwszy odcinek, wybaczcie potknięcia i problemy z nierównym dźwiękiem. Będę się starał to poprawić w kolejnych filmach. To nowa dziedzina wiedzy dla mnie ;) Daje sobie 50 filmów na rozkręcenie się i poprawę ;) 1/50, 49 to go ;) #webmastah
normanos - #docker on #macos czyli problemy wydajnościowe i z wolną synchronizacją pl...
  • 21
@PiersiowkaPelnaZiol: na plularsight jest dużo ale przyznam szczerze, że niektóre bardzo mnie rozczarowały. Niby miał być poziom, a były krótkie, wybiórcze, w formie czytania prezentacji. Może źle trafiłem. Zobacz też na linuxacademy - tu nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ale słyszałem, że ok.
@PiersiowkaPelnaZiol: nie znam tych programów więc się nie wypowiem ale ogólnie to:

- taką kasę w dużej mierze po prostu płacą firmy, jak nie same chcace zwiększyć te kompetencje to poprzez samych zainteresowanych którzy pytają czy firma by mogła kupić coś takiego

- (zakladając bardzo dobry konkretny kurs) tysiak to nie dużo za konkretne zwiekszenie kompetencji w IT, szczególnie jak to jeszcze skonczysz jakimś konkretnym certem jak ten AWSowy. To się
@v01dtec: "The content has ZERO alignment to the practice exams.

I followed the entire course. Then I tried the practice exams and forget the answers, I could not even understand what most of the questions meant.

PS: I have been > 98th percentile on every test in my life, so I am inclined to believe that the problem may not be with me."

hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°
@normanos: no ja osobiście nie robiłem jeszcze certa, więc nie wiem.
Ale te kawałki dotyczące usług których używałem są dość dobrze wytłumaczone.
Inna sprawa, że wszystko jest w dokumentacji awsa
Inna sprawa, że wszystko jest w dokumentacji awsa


@v01dtec: zawsze jest jakaś dokumentacja ale IMHO łatwiej przejść dobrze przygotowany kurs niż wertować hasło po haśle z doku.
@normanos: Dużo szmerów, mlasków i szumów... tak jakby oryginalne audio z przeciętnego mikrofonu z nagranym szeptem było podbite softwarem. Jak wjeżdża screen record to audio jest zupełnie inne.