Wpis z mikrobloga

oto co udało mi się złożyć w budżecie 7k będzie git? dysk ssd jest byle jaki jako prowizorka na system i kilka aplikacji obecnie już posiadam HDD 1tb, ryzena nie będę podkręcać bo to i tak dużo nie a te 12c/24t potrzebuje a jak patrzyłem to na tym tomahawku normalnie śmiga nawet r9 3950x z normalnymi temperaturami sekcji zasilania, jedyne się zastanawiam czy brać 650w zasilacz? #komputery #mirekpyta
Pobierz empechemik - oto co udało mi się złożyć w budżecie 7k będzie git? dysk ssd jest byle ...
źródło: comment_1594365781WYS0t0JoJZSMcJRshWpjrY.jpg
  • 6
@empechemik: grafika ~250W + procek 150W, 1 wentylator ok 3-6W, ramy z 6-8W łącznie. nie wiem ile pompa w aio pobiera. nic nie wskazuje aby więcej niż 650 było potrzebne. Pewnie i 550W by wystarczyło jak duże obciążenie zasilacza nie jest problemem (głośniej)
3950x nie pobiera więcej prądu niż 3900x a często nawet mniej.
jak jesteś pewny, że nie chcesz dopłacić do ramu szybszego albo lepszego mobo to jest ok
https://www.ceneo.pl/90069664
Pobierz 10129 - @empechemik: grafika ~250W + procek 150W, 1 wentylator ok 3-6W, ramy z 6-8W ł...
źródło: comment_1594366446zbKxhaHvIn2U0Nr0OqJltt.jpg
Zdaje sobie sprawę, że do gier można kupić o wiele lepsza jednostkę w budżecie 7k, jednak potrzebuje procka do modelowania molekularnego a karta rtx bo quadro za droga i jednak lubię grać xd a to mi wystarczy na długi czas dla full HD/ 2k
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@empechemik: kup inna obudowę bez szklanego palenia szkoda kasy, pure Base 500 dobra obudowa bez szkła to 300zl zobacz testy, seasonic robi najlepsze zasilacze dałbym 650w. SSD mógłbyś dać na porcie M2 podobna cena a będzie szybszy.
Potrzebujesz taki procesor? Nie lepiej dodać kasę na lepszą płytę główną na chipset x570 albo B550?
Potrzebujesz taki procesor? Nie lepiej dodać kasę na lepszą płytę główną na chipset x570 albo B550?


@Eternal_Hunter: Lepsza płyta kosztem procesora? XD

Ryż potrzebuje najszybszych ram bo dzięki zwiększa się wydajność procka


Nie do końca, najszybszy ram tzn. powyżej 4000MHz dajesz do Intela, ryzen powyżej 3800MHz nie daje rady i załącza się tryb asynchroniczny, wydajność spada.