Wpis z mikrobloga

@ZawszelkaCeneZaAntystemityzmem: #!$%@?, kto ogarnięty to i tak sobie jakoś zawsze poradzi. Ja mam 28 lat i pamiętam rynek pracodawcy. Tu chodziło wyłącznie o bezpiecznik, a nie zaraz jakąś wielką reaktywację PO. Zgodnie ze swoim sumieniem zagłosowałem na człowieka usterkę w II turze, a co będzie dalej to się okaże w najbliższych latach. Może parlamentarne coś zmienią.
@adrian43: Nie wiem, wiem, że to co dzieje się teraz (obietnica 24 emerytur?) to jest jakaś masakra. PO raczej nie będzie rozdawać, bo już nie będzie z czego.
Chyba że 'najbogatsi', zarabiający powyżej 84k (próg nie zmieniany od ponad 11 lat, więc to nie tylko wina PiS ale i PO, a średnia zarobków dużo wyższa niż 10 lat temu) będą płacić już nie 32% a 50%, a obecne 17% zmniejszą do
@Bover: Żartujesz prawda XDXDXD zapytaj się moich znajomych co głosowali za PO byli nawet dość aktywni no i wyjechali za granice pracować XD teraz wracaja lub chcą wrócić w najblizszym czasie. Ogólnie to nie pamiętam by PO dotrzymało jakiś obietnic :D Wiem że rozdawanie $ nie jest takie super dla gospodarki ale mówili że tak zrobią i zrobili, przynajmniej 100% pieniędzy już nie idzie na rozdawanie sobie pod stołem w rządzie
@dexprofen: jakie "rozdawanie pieniędzy pod stołem" xDDD. Czy ty masz pojęcie, jak wygląda gospodarowanie budżetem?

Konkretnie, o co ci chodzi. Rzucasz jakieś hasła o swoich znajomych, powtarzasz jakiś mit o "złodziejach" wzięty z propagandy PiS, a ja chciałbym, żebyś konkretnie opisał na czym miały polegać te zarzucane przez ciebie naruszenia.

Dlaczego jeszcze nie spotkałem sympatyka PiS, który by umiał to opisać?
@Bover:
- afer hazardowa,
- amebr gold,
- afera Beaty Sawickiej,
- afery podsłuchowe,
- sprzedaż lasów państwowych,
- sprzedaż spółek skarbu państwa,
- afery z kamienicami itd. z prywatyzacją,
- afery stoczniowe,
- afery przekrętów autostrad i szybkiego ruchu,
- afery stanowsikowe,
- nie zapomnijmy rządy PO/PSL czyli pawlak i podpisanie umowy z ruskimi na gaz,
jest jeszcze cała lista tego ale za dużo wypisywania ;) W dużej mierze opierało
@ZawszelkaCeneZaAntystemityzmem bzdury! W wieku 19 lat (aktualnie 33) trzasnąłem drzwiami w domu i poszedłem na swoje. Powoli pracą i kursami dbałem o siebie i swoje otoczenie. Nigdy nie stałem pod "zatrudniakiem", nie brałem na zeszyt i nie tułałem się po świecie. Skończony mam tylko ogólniak. Startowałem w dorosłość od zera. Wszystko co mam zawdzięczam swojej pracy. Za PO żyło mi się dobrze i z nostalgią wspominam ich politykę "ciepłej wody w kranie".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@husky83:

a może młodzi nie są tacy głupi i wiedzą jak dla nich skończy się wszechobecny socjal. Ktoś kiedyś będzie musiał ten dług spłacić i wypadnie na to pokolenie...

Kiedyś? Podatki cały czas rosną. Młodzi, którzy nie mieli szansy zakumulować żadnego majątku, już teraz nawet od pensji minimalnej, płacą 40% w samych podatkach bezpośrednich. Znaczy starsi, który wciąż pracują, też ale zazwyczaj mają choć własne mieszkanie i częściej lepszą płacę niż
@dexprofen: Dobija Cię, że jedni nie pamiętają co robili inni, ale sam masz pamięć wybiórczą. Dla przykładu:

- sprzedaż lasów państwowych,


Czyżby chodziło o próbę nowelizacji Konstytucji, druk 2374, który zakazywał sprzedaży lasów posiadanych przez państwo poza wyjątkami wskazanymi w ustawie. Projekt upadł zanim pojawiło się konkretne wskazanie wspomnianych wyjątków na skutek stwierdzenia, że PO chce sprzedać lasy państwowe. Jedynym, co mogło wskazywać na takie plany, było wyciągnięcie z Lasów
@Guzkow:
sprzedaż lasów państwowych - ogólnie po cichu już było to wszystko przygotowywane ;) Pamiętaj tvp obecnie propaganda PIS, a poprzednio propaganda PO ;) mam znajomych leśniczych mieli już praktycznie przygotowane papiery i były juz organizowane szkolenia
gaz - yep dlatego pisałem że jedni wskazują na drugich nie będę się bawił w opisywanie historii wszystkiego, Jasiński podpisał pierwszą fajną umowę gdzie koszt gazu był mocno wysoki, a potem pojawił się Pawlak
@ZawszelkaCeneZaAntystemityzmem: Dokładnie, 2006 był tu drugi Luksemburg, a przyszło PO w 2007 i wszystko jak krew w piach xD Ja rozumiem można nie lubić PO(zresztą sam za nimi nie przepadam), ale żeby nie być hipokrytą to ten gość musi teraz #!$%@?ć się do PiSu, że za Peło to nie trzeba było chodzić w maseczkach, czy że nikt nie zamykał dużej części gospodarki na parę miesięcy.
@ZawszelkaCeneZaAntystemityzmem no ja mający teraz 35 lat nigdy nie dostałem w #!$%@?, z jednego prostego powodu, bo się kształciłem i byłem pracowity, jakoś nawet w 2006 bez problemu dostałem pracę w markecie i kredyt studencki i stać mnie było aby normalnie żyć na studiach. A potem było tylko lepiej. Jak ktoś w wieku 20-25 lat potrafi zachować równowagę pomiędzy rzeczami przyjemnymi a pożytecznymi to prawie zawsze sobie poradzi.