Wpis z mikrobloga

@r333m4k444: bo wiekszosc przychodzi z mysla "zaczne od testow, nastepnie sie poducze i zostane developerem". Przez to są klepacze kodu i brak solidnych testerów. Tester z duzym stazem i umiejetnosciami jest spotykany sporadycznie wlasnie przez takie praktyki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@mokebe_bialy: Powielany głównie przez programistów mit, bo czują się fajni mówiąc o tym, że testerzy chcieliby by być nimi. Owszem, jakaś część ludzi tak robi ale nie jest to większość. Z mojego 30 osobowego działu testów w ciągu ostatnich dwóch lat tą ścieżką poszło tylko 3-4 osoby, reszta rozwija się stricte w testach i z tym wiąże swoją przyszłość. Wiem, wiem, zaraz będzie że moja firma to nie cały rynek i
@Ld93: ja to mowie także ze swojego punktu widzenia. Obserwowalam mnostwo takich karier podczas pracy w testach. Dodatkowo pewien czas przeszukiwalam profile na linkedin, gdzie bardzo duzo osob szlo taka sciezka. Ale oficjalnych badan nie mam, wiec instytut danych z dupy sie klania xD wiekszosc testerow, ktorych poznalam, obecnie jest python devami.
@Ld93: brakuje statystyk, ale ja się często spotykałem z takim podejściem w firmach, że testerzy byli traktowani jako miejsce dla początkujących czy gorzej sobie radzących programistów. W jednej firmie nawet otwarcie na rekrutacji mówili, że jak poradzisz sobie lepiej to trafisz na developera, jak nieco gorzej to na testera (przynajmniej na początek).
Też uważam, że to krzywdzące, a testowanie kodu jest traktowane niepoważnie, ale takie są realia rynku.