Wpis z mikrobloga

Polska jest piękna. Dzisiaj mamy dla Was ekstra trasę do spacerów, a na niej sporo atrakcji dla całej rodziny. Jest tam sporo natury, rozrywka, historia i nawet trochę nauki, dla każdego. A jeśli wolicie spędzić czas z rodziną lub znajomymi przy ognisku, to też tam znajdziecie coś fajnego dla siebie. Pokażmy wszystkim, że Polska jest fajna, pomóżcie wykopać - https://www.wykop.pl/link/5617047/spacer-pod-warszawa-atrakcje-w-chojnowskim-parku-krajobrazowym/

#polska #europa #warszawa #mazowieckie #atrakcyjnapolska #turystyka #wykop #podroze #podrozujzwykopem #wakacje #ciekawostki #zainteresowania #natura #weekend
Pobierz PrzekraczajacGranice - Polska jest piękna. Dzisiaj mamy dla Was ekstra trasę do space...
źródło: comment_1595482446Lij1oKIWgumPpSgP7ZkTG5.jpg
  • 25
@YourDoom: powiem tak, większość Mazowsza i chyba całe Łódzkie (poza Piotrkowską) to taka ohyda, że w głowie się nie mieści. Ilekroć przejeżdżałem, byłem w szoku. Zresztą Dolny Śląsk też w dużej części jest szpetny. #!$%@? pól i wiosek z chaotyczną, brudną architekturą.
Mamy w Polsce stosunkowo mało lasów, jak na europejskie standardy (30% powierzchni), duża część z nich to "wytwórnie drewna". Są miejsca piękne, ale dużo czasu jeszcze minie, nim Polska
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tomahawkkk: gorzej niż Niemcy i Francja (i chyba Włochy, ale nie widać) gdzie zaludnienie jest sporo wyższe, niż u nas. To pokazuje, że nie jest dobrze. A Niemcy i Francja też mają mało lasów. Jakimś cudem wyprzedziliśmy Rumunię, to cieszy, bo do niedawna też była przed nami.
Nie ma tragedii, ale na wykopie przyjęło się myśleć, że Polska to jakiš rąbany lider lesistości, a jest to dalekie od prawdy.
Polska jest piękna.

Swoje chwalicie, cudzego nie znacie. Polska nie ma z czym startować do Fuji, Kilimandżaro, Wielkiego Kanionu, Hardangerfjord i innych topowych cudów natury. Poza tym Polska to mały i mało zróżnicowany kraj także prawdziwej pustyni ani prawdziwego śniegu nie znajdziesz.
Nie ma tragedii, ale na wykopie przyjęło się myśleć, że Polska to jakiš rąbany lider lesistości, a jest to dalekie od prawdy.


@Pantokrator: Bo to prawda. Nie liczy się tylko % zalesienia, ale też zasobność lasów, a tu przodujemy. Co z tego, że Hiszpania ma 36,9% powierzchni lasów skoro te lasy są dużo rzadsze od naszych? Nasze lasy są gęste, zadbane i zasobne w drewno, czyli rozsądniej wykorzystujemy dostępną powierzchnię lasów.
Pobierz Y.....m - > Nie ma tragedii, ale na wykopie przyjęło się myśleć, że Polska to jakiš r...
źródło: comment_1595673841O5q61sQj8NtU3zX3E5nAJ4.jpg
@YourDoom: bo Hiszpania ma takie warunki naturalne i tego nie przeskoczysz - suchy klimat itd.
Procent powierzchni to najlepszy wskaźnik, jak duża część danego kraju została poświęcona "naturze", stanowi ostoję zwierzyny itd.
To o czym piszesz ma sens, o ile uważamy las za fabrykę drewna, a nie jako miejsce, w którym można się zrelaksować, poodychać świeżym powietrzem i poobcować z przyrodą.
Procent powierzchni to najlepszy wskaźnik, jak duża część danego kraju została poświęcona "naturze",


@Pantokrator: Nie zgodzę się z tym. Po pierwsze my jesteśmy częścią natury i wszystko, co robimy, jest naturalne. Po drugie zasobność lasu mówi dużo o jego zdrowiu: drzewa są większe, silniejsze i starsze, jest ich więcej. Skoro u nas na jednym hektarze może rosnąć więcej drzew, które przecież konkurują o zasoby, to znaczy, że są warunki naturalne lepsze
@YourDoom:

o pierwsze my jesteśmy częścią natury i wszystko, co robimy, jest naturalne.


:D :D ;D
Betonowa pustynia = piękna natura. CZEGO NIE ROZUMIESZ, LEWAKU.
Człowiek działa na totalnie innych zasadach, niż cała reszta przyrody. Kieruje się nie instynktem, a rozumem i wiedzą. To różni go "natury" (żebyś się nie przypieprzył znowu :D), która oparta jest na instynkcie i na równowadze między gatunkami, które rywalizują poprzez swoje wrodzone cechy, a nie
@Pantokrator: Wyewoluowaliśmy na ziemi, nasz rozum i wiedza są naturalne tak samo, jak instynkty innych zwierząt, nasze działanie jest naturalne. Betonowe pustynie to efekt działalności zwierzęcia stworzonego przez ziemię.

Handluj z tym.
@YourDoom: no i takie tam rosną, przeniósłbyś tam polski las, to by padł ¯\_(ツ)_/¯
Ty myślisz, że Hiszpanie WYBRALI sobie takie lasy, czy masz zamiar zrobić inny fikoł intelektualny, by pokazać polskie żałosne 30% jako sukces? W tych hiszpańskich lasach żyją sobie zwierzęta i o to tu właśnie chodzi - to ich teren.

Nie istnieje coś takiego, jak fabryka drewna.


Ty udajesz tępego, czy po prostu inaczej nie umiesz?
Chodziło mi
@YourDoom:

Betonowe pustynie to efekt działalności zwierzęcia stworzonego przez ziemię.


Czyli "a przyjąłem sobie bezużyteczną, kretyńską definicję, wedle tej definicji mój oponent nie ma racji, więc będę cieszył ryja, choć robię z siebie idiotę". Brawo, masz 70IQ?
Czyli "a przyjąłem sobie bezużyteczną, kretyńską definicję, wedle tej definicji mój oponent nie ma racji, więc będę cieszył ryja, choć robię z siebie idiotę". Brawo, masz 70IQ?


@Pantokrator: : Czyli zacznę obrażać i pisać brednie, żeby udowodnić, że mój oponent nie ma racji.
Innymi słowy - Polska poświęca na lasy mniej powierzchni niż inne kraje i to jest kluczowy czynnik z perspektywy ochrony środowiska, dzikich zwierząt etc. A że mamy wydajniejsze lasy?


@Pantokrator: Nie poświęca mniej, lecz porównywalny procent swojej powierzchni, co inne kraje. A biorąc pod uwagę ukształtowanie, potrzeby ludności to poświęcamy znacznie więcej.
Lasy są zasobniejsze, lecz jeszcze daleko im do niemieckiej zasobności.