Wpis z mikrobloga

@Vipokov1: osobiście formą zła które zawsze głęboko źródła ma te same to jednak samospalenie. Ale czy złem nie nazwał byś tego systemu politycznego który wtedy panował? Zło jest tak samo dostępne i powszechne jak dobro i na wyciągnięcie ręki w każdym z nas. Ty i ja niejednokrotnie zamiast dobra wybieramy zło. Jeżeli pytasz o czyjeś pojęcie zła, ty zapewne masz własną wizję zła. Jakie jest to zło które sam masz na
Szanowny @Entelechia: no to się dowiedz, ktoś razemków wprowadził, ktoś na etatyzm głosuje. Nazywasz siebie centrum, a wcale nie zwalnia się to z głupoty opierania etatyzmu/socjalizmu i upadku etyki.
Szanowny @Ordo_Publius: takie równe szanse, że wprowadza się dyskryminacje pozytywną? Jakie to równe szansę jak jednym się zabiera, żeby dać innym. To właśnie nawet program na politechnice poznańskiej, czy "dziewczyny na politechniki", obrazuje to co mówię, równość = niesprawiedliwość, nie da się grupy ludzi traktować tak samo każdego i jednocześnie tak jak na to zasłużył.

Zło nie jest względne, po prostu niektórzy są większymi ignorantami o dinnych i nie widzą tego
Szanowny @Vipokov1: zło to jest to co krzywdzi ludzi. Na przykład tolerowanie, czyli po polsku, znoszenie czyichś głupich przekonań jest zła, bo zamiast mu pomóc, to zostawia się kogoś z jego durnymi poglądami, przez co on sam siebie krzywdzi. Podobnie jest z akceptacją.
Szanowny @Croce: niby kiedy? Uznaję, że wolność jest czymś ważnym, dlatego wciąż zniechęcam do używania Windowsa czy innego niewolnego oprogramowania. Po prostu nie każdy widzi, że kiedy używa niewolnego softu, to jest on (ten soft) używany jako narzędzie władzy nad nim.
Prawie nikt nie widzi, bo to urojenie


Szanowny @Croce: tak? To jak wyjaśnisz to, że skoro wycisz telefon, to Google jest w stanie wydać zdalny rozkaz, przez co TWOJE urządzenie zignoruje wyciszenie i zacznie wydawać dźwięki? Nie wierzysz to wejdź sobie w konto google, w zabepieczenia i użyj lokalizacji poprzez dźwięk.

Zobaczysz na tym przykladzie kto ma nad kim władzę. Pozdrawiam cieplutko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobrze
Prawie nikt nie widzi, bo to urojenie


@Croce: już kiedyś mówiłem, każdy, kto nie widzi aury zła wokół komputera z Windowsem 10, nie nadaje się do filozofii.
@pyroxar:

Po pierwsze dyskryminacja pozytywna jest zła.
Po drugie każdy przejaw dyskryminacji jest zły.
Po trzecie " równie szanse " nie oznaczają, że trzeba zabrać jednym i dać drugim, ale na tym, by wszyscy powinni mieć równe szanse w miarę swoich możliwości ( intelektualnych, pieniężnych itd. ) oraz równe prawa.
@pyroxar:

zło to jest to co krzywdzi ludzi.


Tak.

znoszenie czyichś głupich przekonań jest zła, bo zamiast mu pomóc, to zostawia się kogoś z jego durnymi poglądami, przez co on sam siebie krzywdzi.


Tolerancja nie oznacza nieprzekonywania innych do swoich twierdzeń.

Nadal nie dostałem odpowiedzi na pytanie, kto każe ci tolerować zło i co jest tym złem.
@pyroxar: spokojnie możesz wysyłać swoje CV do TVP na autora pasków.
A może chcesz porozmawiać o Allanie Turingu, który popełnił samobójstwo zaszczuty za homoseksualizm? Możemy pogadać też masakrze nad Wound Knee. A może wolisz o królu Belgii Leopoldzie? A może o rajdach kozaków na protestujących robotników na początku XX w.? Mogę jeszcze długo wymieniać. A może coś o Narodowej Organizacji Radykalnej, taki odłam ONR, który współpracował z hitlerowcami i atakował Żydów?