Wpis z mikrobloga

Jest taka opcja żeby pojechać do Zakopanego i wypocząć bez tego dzikiego tłumu? Plan mam taki by wysiąść z pociągu w Zakopanym, podjechać gdzieś na obrzeża i rozbic namiot na polu namiotowym. Oczywiście wiem żeby omijać szerokim łukiem Krupówki, Wielka Krokiew itp. Jak wygląda sytuacja na szlakach? Da się pochodzić i zaliczyć parę szczytów czy Morskie Oko bez przeciskania się pomiędzy bombelkami?

#wakacje #wyjazd #zakopane #gory
  • 16
@modzelem: wiem że to nie idzie w parze, ale raczej bym to traktował jak stacje końcowa i miejsce do spania i to też jak podkreśliłem, gdzieś na obrzeżach. Bardziej bym chciał pochodzić po szlakach, bo mam spore zaleglosci, ale boję się że będę się tylko #!$%@?ł.
@pilot1123: Kilka miejsc w Słowackich nie odbiega za dużo od tych obleganych po naszej stronie. Sklalnata chata, Hrebeniok, Sliezky dom. Popradzkie Pleso to są dzikie tłumy.
Wyjście o 6 lub wcześniej i wyjście na te 2000m+ sprawia, że jest już znośnie w całych Tatrach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Dastardly: Panie, Nova Lesna na Słowacji, wiocha, mało ludzi, dojazd w całe Tatry Electricką.
@Dastardly: tłumy na szlakach kończą się tam gdzie jest większa trudność przy wchodzeniu, wtedy spotykasz normalnych ludzi i nie są to tłumy. Do morskiego nie ma tłumów o 6 czy 7 rano, potem na mieguszowiecka już mało kto idzie.
@Dastardly: Niedawno polecałem spokojne pole namiotowe - https://www.wykop.pl/wpis/50545097/czy-ktos-moze-polecic-odradzic-jakies-pole-namioto/#comment-178986673 (co jakiś czas wrzucają zdjęcia na Facebooka i póki co nadal nie ma tłumów). Co do szlaków to najważniejsze, żeby wychodzić możliwie najwcześniej (poza mniejszą ilością ludzi masz szansę wcześniej skończyć chodzenie, a tym samym mniejsze ryzyko deszczu/burzy). Nawet nad Morskim Okiem nie będzie tłumów jak uda Ci się wyjechać z Zakopanego pierwszym busem ok. 6:00.